28-latek odpowie za kradzież… dziecięcego wózka

28latek_odpowie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy ustalili 28-letniego mężczyznę, którego łupem padł dziecięcy wózek. Mieszkaniec Piły ukradł pojazd dziecięcy i przekazał konkubinie, informując ją, że kupił wózek dla ich dziecka. Kiedy następnego dnia młoda mama spacerowała z dzieckiem po mieście, w pewnym momencie podeszli do niej policjanci wraz z pokrzywdzonym…

Do zdarzenia doszło pod koniec października br. Mieszkaniec Piły poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pile, o tym, że z klatki schodowej w centrum miasta nieznany sprawca ukradł dziecięcy wózek o wartości kilkuset złotych. Pokrzywdzony szczegółowo opisał wózek, a policjanci z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli poszukiwania złodzieja.

Następnego dnia pokrzywdzony poinformował stróżów prawa, że spotkał na spacerze kobietę, która prowadzi jego wózek. Mundurowi błyskawicznie przyjechali na miejsce. Zdenerwowana kobieta przekazała, że dzień wcześniej jej partner kupił ten wózek. Jak się okazało amator cudzego mienia okłamał swoją partnerkę.

Mężczyzna podczas rozmowy z policjantami przyznał się do kradzieży. Przekazał funkcjonariuszom, że obiecał swojej konkubinie, że kupi wózek dla ich dziecka, jednak wydał pieniądze na inne przyjemności. A gdy wracał od znajomych, na klatce zauważył dziecięcy pojazd, więc postanowił go zabrać. Dodał jeszcze, że był pijany. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 28-letniemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile
Fot. białystok.naszemiasto.pl