3 maja bijemy rekord!

W święto Narodowe Trzeciego Maja w Pile odbędzie się druga próba bicia rekordu Guinnessa w jak największej liczbie osób niosących flagę jednocześnie. Jej organizatorami są Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo (pomysłodawca przedsięwzięcia) oraz Starostwo Powiatowe w Pile i Urząd Miasta Piły. Dzisiaj o wydarzeniu wspólnie poinformowali: Tobiasz Wiesiołek z SBGSz, starosta pilski Eligiusz Komarowski i prezydent Piły Piotr Głowski.

– Chciałem podziękować Panu Staroście i Panu Prezydentowi za tę wspólną inicjatywę, i cieszę się, że to fantastyczne przedsięwzięcie znowu trafi do Piły – mówi dyrektor wydarzenia Tobiasz Wiesiołek. – Będziemy bić rekord, a przy okazji wyrazimy swój patriotyzm i dumę z bycia Polakami. Zapraszam mieszkańców całego regionu – pokażmy 3 maja, że damy radę pobić ten rekord!

Rekord Guinnessa w jak największej ilości osób niosących flagę jednocześnie, został ustanowiony w 2014 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie flagę niosło 2139 osób. W pilskiej próbie, która została zorganizowana 11 listopada 2015 roku, wzięło udział ok. 1500 osób. Choć rekordu nie udało się pobić to było to duże, patriotyczne wydarzenie.

– Przygotowaliśmy flagę o długości 400 metrów, materiał zakupiło Starostwo Powiatowe, natomiast uszyli ją mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. – W związku z tym, że jesteśmy bogatsi o doświadczenia ubiegłoroczne, wzięliśmy na siebie ten przyjemny obowiązek – żeby nie obciążać pozostałych współorganizatorów – i  postanowiliśmy wydłużyć ją o kolejne 200 metrów. Zatem flaga będzie liczyła 600 metrów, a jej długość powinna wystarczyć do pobicia rekordu. Zachęcam wszystkich do udziału w tym wydarzeniu – nie tylko mieszkańców Piły i powiatu pilskiego – wspólnymi siłami jesteśmy w stanie pobić ten rekord. Jeśli się uda, to wszyscy będziemy mogli czuć się ojcami sukcesu.

Zbiórka uczestników bicia rekordu Guinnessa zaplanowana jest na godz. 16.00, na placu przed Zespołem Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi, gdzie odbędzie się też ich rejestracja. Po uformowaniu, kolumna z flagą przejdzie dalej ulicą Śniadeckich w kierunku centrum miasta. Zakończenie planowane jest na ulicy Dąbrowskiego. Cała trasa przemarszu będzie otaśmowana i zabezpieczona przez straż miejską i policję.

– Chcielibyśmy, aby zejście z flagą zakończyło na Wyspie (gdzie trwać będzie Pilska Majówka) i bardzo prosimy, by potraktować to jako jedną z atrakcji miłego spędzenia popołudnia – mówi prezydent Piły  Piotr Głowski. Już dzisiaj zapraszamy na to, i inne wydarzenia, które odbywać się będą podczas Majówki na Wyspie.

Szczegóły związane z próbą bicia rekordu Guinnessa znajdują się na oficjalnej stronie wydarzenia na facebooku. Zachęcamy do jej polubienia i udostępniania.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile
Fot. Sebastian Daukszewicz

3_maja_bijemy_rekord00

3_maja_bijemy_rekord04 3_maja_bijemy_rekord01 3_maja_bijemy_rekord02 3_maja_bijemy_rekord03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *