3 mln złotych do dyspozycji pilan!

Od poniedziałku (25 lipca) rozpoczął się kolejny etap Pilskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie, w którym mogą wziąć udział osoby, które w tym roku będą miały ukończone 16 lat potrwa do 16 września. O tym jak pilanie zagospodarują przekazane im 3 mln zł dowiemy się w październiku.

Spośród 273 propozycji – jakie dotarły do Urzędu Miasta – do dalszego etapu  przeszło 145 zadań (31 zadań małych i 114 zadań osiedlowych). Łączna wartość tych  projektów wynosi 10,5 mln zł. Lista projektów dostępna jest na www.konsultacjespoleczne.pila.pl, w punkcie obsługi klienta Urzędu Miasta Piły i w filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana.

Tradycyjnie najwięcej zadań do wyboru zlokalizowane jest na: Osiedlu Górne (48), Osiedlu Koszyce (24) i w Śródmieściu (23). Najmniej propozycji znajduje się na Podlasiu (3), Gładyszewie (3) i na Motylewie (3). Trzy zadania dotyczą również propozycji zlokalizowanych na więcej niż jednym osiedlu. Wśród propozycji znalazły się m.in. ławeczka Stanisława Staszica, parkingi, chodniki, place zabaw, siłownie zewnętrzne  i infrastruktura rowerowa.

Jedna osoba może zagłosować tylko raz. Każda uprawniona osoba ma do dyspozycji 5 głosów na zadania małe (po jednym głosie na zadanie) i 5 głosów na zadania osiedlowe (po jednym głosie na zadanie). Aby zagłosować należy skorzystać z jednej z dwóch metod głosowania: za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.konsultacjespoleczne.pila.pl lub w sposób tradycyjny – głosowanie w Urzędzie Miasta Piły i filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana. Tam dostępne są karty do głosowania i urny.

Do realizacji przyjęte będą te zadania, które uzyskają największą liczbę głosów aż do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego. Przypominamy, że z regulaminu tegorocznych konsultacji zniknął zapis gwarantujący każdemu osiedlu przynajmniej jedno zadanie osiedlowe. Wyniki konsultacji będą zatem zależały od zaangażowania mieszkańców, do czego zachęcamy.

Pliki do pobrania:
•    Zadania Małe – lista – docx [19.13 kB]
•    Zadania Osiedlowe – lista – docx [27.64 kB]
•    Karta do głosowania – doc [40.5 kB]

Bartosz Mirowski
UM Piły

3_mln_zl_do_dyspozycji01

3_mln_zl_do_dyspozycji02 3_mln_zl_do_dyspozycji03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *