40-lecie LZS w gminie Łobżenica

Ludowe Zespoły Sportowe w Łobżenicy obchodzą jubileusz 40-lecia działalności i 10-lecia rejestracji Stowarzyszenia LZS „Jedność” Łobżenica. W uroczystościach jubileuszowych, które odbyły się 24 listopada w Luchowie, uczestniczył starosta pilski Franciszek Tamas oraz radna Rady Powiatu w Pile Zdzisława Bosak.

Radę Miejsko-Gminną Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych powołano w gminie Łobżenica po reformie administracyjnej w 1975 roku, w 2005 roku zarejestrowano stowarzyszenie. Od 2007 roku jego prezesem jest Antoni Kapeja. Dziś oferta sportowa LSZ skierowana jest do wszystkich mieszkańców gminy Łobżenica w każdym wieku. – Obecnie w kalendarzu imprez znajduje się 9 imprez sportowych organizowanych przez LZS. Sztandarową imprezą jest Liga LZS Piłki Nożnej. Działa też sekcja biegowa, której biegacze rywalizują na terenie całego kraju – informuje prezes LZS „Jedność” w Łobżenicy Antoni Kapeja.

Gratulacje z okazji jubileuszu, działaczom i członkom LZS, złożył starosta pilski Franciszek Tamas. – W działaniu LZS w gminie Łobżenica należy dostrzec wyjątkową aktywność na forum sportowo-rekreacyjnym powiatu pilskiego. Zawodnicy LZS Łobżenica reprezentują też znakomicie nasz powiat i swoje środowisko. Gratuluję im zaangażowania i sukcesów – mówi starosta pilski Franciszek Tamas.

Podczas jubileuszu Rada Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych nagrodziła prezesa Antoniego Kapeję złotą honorową odznaką LZS „za wybitne zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i turystyki na wsi”. Podziękowania odebrał też sekretarz LZS „Jedność” Łobżenica Mariusz Gniot za pracę, zaangażowanie i organizowanie rozgrywek.

Podziękowania od działaczy i członków LZS „Jedność” w Łobżenicy, za wspieranie działalności stowarzyszenia, trafiły do: Romualda Łososia, burmistrza Łobżenicy Piotra Łososia, poprzedniego burmistrza Eugeniusza Cerlaka, Wiesława Łosia, Justyny Muszyńskiej, Magdaleny Szymańskiej, Janusza Zbieralskiego, Ireneusza Wobszala, Adelino Dario Casimiro i Zenona Hoppe. Podziękowania odebrali również sponsorzy – prezes OSM Łobżenica Andrzej Gliszewski i wiceprezes BS Łobżenica Robert Biskupiak.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

40lecie_lzs01

40lecie_lzs02 40lecie_lzs03 40lecie_lzs04 40lecie_lzs05 40lecie_lzs06

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *