47-letni mężczyzna posiadał broń i amunicję bez zezwolenia

47-letni_mezczyzna_posiadal

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali w środę, 19 sierpnia 47-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o posiadanie broni palnej gazowej wraz z amunicją bez odpowiedniego zezwolenia. Zatrzymanemu mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile podczas wykonywania obowiązków służbowych, uzyskali informacje, że mieszkaniec Piły może przechowywać w swoim mieszkaniu broń palną bez wymaganych uprawnień. W związku z tym funkcjonariusze natychmiast postanowili to sprawdzić. Pilscy kryminalni błyskawicznie podjęli czynności zmierzające do zweryfikowania zdobytej wiedzy, które potwierdziły uzyskane wcześniej informacje.

W środę, w godzinach porannych kryminalni weszli do ustalonego mieszkania i zastali tam zupełnie zaskoczonego mężczyznę. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci ujawnili broń palną gazową wraz z siedmioma nabojami gazowymi oraz kaburą. Właściciel nie miał wymaganych uprawnień na posiadanie takiej jednostki broni. Został zatrzymany przez policjantów, a sprzęt zabezpieczony do dalszych badań.

Zatrzymany mężczyzna, to 47-letni mieszkaniec Piły. Wcześniej nie był karany. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

KPP Piła – mł. asp. Żaneta Kowalska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *