5 osób poszukiwanych zatrzymanych jednego dnia

5_osob_poszukiwanych

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego przez 24 godziny na dobę dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. W ubiegły piątek funkcjonariusze zatrzymali 5 osób poszukiwanych do odbycia kary aresztu.

W piątek, 9 października bieżącego roku podczas pełnienia służby patrolowej funkcjonariusze zatrzymali 51-letnią kobietę, a także czterech mężczyzn w wieku od 41 do 63 lat. Wszystkie osoby regularnie naruszały przepisy prawa dotyczące zakłócania ładu i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu.

Sprawcy wielu wykroczeń byli już znani policjantom z wcześniejszych interwencji, m.in. w okolicach ul. Ludowej w Pile. Łącznie osoby te dopuściły się ponad 20 wykroczeń porządkowych, za które wcześniej funkcjonariusze skierowali wnioski o ukaranie do sądu. W ubiegły piątek wszystkie osoby zostały zatrzymane, a teraz za popełnione wykroczenia, zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Pile odbędą karę pozbawienia wolności. 41-letni mężczyzna, który popełnił najwięcej wykroczeń trafił do aresztu, gdzie w ramach odbycia kary spędzi 150 dni.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile