9 lipca Bezpieczne Wakacje z VIVO! Piła

9_lipca_bezpieczne

Bezpieczeństwo podczas wakacji to priorytet, a o tym jak odpowiednio reagować w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia odpowiemy 9 lipca wspólnie z Polską Grupą Ratownictwa Medycznego i Ochotniczą Strażą Pożarną Ratownictwa Wodnego w Pile. Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja krwiodawstwa oraz profilaktyczne badania dla pań. Z kolei dla najmłodszych przygotowaliśmy atrakcje w postaci waty cukrowej czy malowania buziek i wiele innych niespodzianek dla najmłodszych. Wszystko w ramach „Bezpiecznych wakacji z VIVO!”.

Warsztaty z Polską Grupą Ratownictwa Medycznego i Ochotniczą Strażą Pożarną w Pile

Biorący udział w „Bezpiecznych wakacjach z VIVO!”, od 11:00 do 16:00, będą mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez Polską Grupę Ratownictwa Medycznego. W programie zajęć przewidziano ćwiczenia z kamizelką Fast Act, z resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) czy użycia Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED).

Dla dzieci przygotowano zajęcia z zakładania opatrunków, gigantyczną grę planszową, konkursy z nagrodami oraz tematyczne kolorowanki. O atrakcje dla najmłodszych zadba też Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne w Pile. Na miejscu dostępne do zwiedzania będzie strażackie auto z łodzią.

Dodatkowo mali uczestnicy akcji otrzymają opaski identyfikacyjne Siband z funkcją UV.

Akcja krwiodawstwa

W VIVO! Piła będzie można także dołożyć cegiełkę do wsparcia pacjentów onkologicznych, ofiar wypadków drogowych czy osób poddawanych zabiegom chirurgicznym. Wystarczy zgłosić się w godz. 9:30-14:30 do krwiobusa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, zlokalizowanego przed centrum handlowym, i oddać krew. Może to zrobić każda zdrowa i pełnoletnia osoba, po okazaniu dowodu tożsamości ze zdjęciem.

Badania mammograficzne dla pań

Przed VIVO! nie zabraknie także mammobusa Stowarzyszenia Kobiet do walki z rakiem Europa Donna. Bezpłatnie, w ramach NFZ, z badań w nim skorzystają kobiety w wieku 50-69 lat, natomiast panie 35+ i 70+ za opłatą w wysokości 40 zł. Na badanie należy zgłosić się w pierwszych 10 dniach cyklu. Nie zaleca się stosowania wcześniej kosmetyków i dezodorantów z talkiem. Zapisy na mammografię odbywają się pod numerem tel. 662005252 lub przez fanpage stowarzyszenia (www.facebook.com/StowarzyszenieEuropaDonnaPila).

red