9 Parada Psów w Pile, podczas której będziesz mógł „Przygarnąć Burka”

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Pile zaprasza na coroczne obchody Światowego Dnia Zwierząt, które odbędą się 3 października 2015 r. i zostały objęte honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Piły. W najbliższą sobotę o godzinie 13.00 na Placu Staszica muzycy z pilskiego zespołu KWK zagrają koncert, który rozpocznie 9 Paradę Psów.

Uczestnicy Parady (właściciele wraz z pieskami oraz wszyscy chętni) przejdą na Wyspę, gdzie odbędzie się akcja organizowana przez Urząd Miasta „Przygarnij Burka”, zachęcająca do adopcji psów z pilskiego schroniska oraz wiele różnych atrakcji.

TOZ pamięta o wszystkich zwierzętach, ponieważ nie tylko psy szukają domów. Dlatego organizujemy tak jak w ubiegłym roku – „Strefę Kota”, w której odbędzie się happening artystyczny przygotowany przez uczniów z ZSZ nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile, warsztaty pisania wierszy o zwierzętach prowadzonych przez znaną pilską poetkę, Ewę Nowakowską, pracownicy biblioteki zaproponują czytanie ze zwierzętami. Właściciele czworonogów będą mogli uzyskać informacje dotyczące prawidłowych zasad opieki oraz miło spędzić czas. Przedstawiciele różnych firm dystrybucyjnych karmy dla zwierząt rozstawią na Wyspie swoje stoiska. Do udziału w Paradzie zapraszamy nie tylko osoby, które mają psa, ale również te, które marzą o posiadaniu zwierzaka. Dzieci mogą zabrać ze sobą swojego ulubionego pluszowego pieska lub kotka.

Przy okazji Światowego Dnia Zwierząt zawsze staramy się zwrócić uwagę i nagłośnić jakiś problem związany z prawami zwierząt i zapewnieniem im prawidłowej opieki. W tym roku będzie to akcja „Zerwijmy łańcuchy”, której Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce jest od 2007 roku głównym partnerem. Jako miłośnicy zwierząt uważamy, że trzymanie psów na łańcuchu to barbarzyński zwyczaj i chcemy go zmienić, więc należy mówić o tym jak najwięcej. Psia buda powinna być dla psa schronieniem, a nie więzieniem. Chętni będą mieli możliwość poczuć ciężar łańcucha na własnej szyi ponieważ na wyspie postawimy pokazowe budy, do których każdy, kto tylko zechce, może się na kilka minut przywiązać – by zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego, jak wycieńczające, koszmarnie nudne i bezsensowne jest życie na 2 metrach kwadratowych. Większość osób biorących udział w akcji jest zaskoczona ciężarem takiego łańcucha – to po prostu trzeba poczuć na własnej szyi. PRZYWIĄŻMY PSA DO SIEBIE, A NIE DO BUDY! Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich miłośników zwierząt.

Zarząd Oddziału TOZ w Pile

parada_psow_w_pile10

parada_psow_w_pile13 parada_psow_w_pile11 parada_psow_w_pile12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *