AIR MOTO SHOW 2024: WIELKIE ŚWIĘTO PASJI LOTNICZO-MOTORYZACYJNEJ PONOWIE W PILE!

Wysokooktanowe emocje ponownie w Pile! Majówka z AIR MOTO SHOW 2024 w Pile. Największe takie wydarzenie moto-sportowe i lotnicze w kraju!

 

Już po raz kolejny zapraszamy wszystkich entuzjastów lotnictwa i motoryzacji na niezapomniane wydarzenie – AIR MOTO SHOW 2024, które odbędzie się już 4 maja 2024 na pilskim lotnisku. Gościem specjalnym będzie Patryk Mikiciuk!

 

Po wielkim sukcesie pierwszej edycji, AIR MOTO SHOW 2024 powraca jeszcze bardziej ekscytujące niż kiedykolwiek wcześniej. To wyjątkowa okazja do uczczenia nie tylko lotniczych i motoryzacyjnych pasji, ale także 35-lecia Polskiego Związku Spadochroniarzy Polskich.

 

– Po 5 latach od pierwszego AIR MOTO SHOW, postanowiliśmy powrócić z jeszcze większą dawką emocji i adrenaliny, niespotykanej nigdzie indziej w Polsce. Tegoroczna edycja w jednym miejscu zadba o moc widowisk zarówno dla pasjonatów motoryzacji, jak i lotnictwa. Mistrzostwa Polski w wyścigach, akrobacje powietrzne, skoki spadochronowe, wspólne ognisko, pole namiotowe, wystawy pojazdów historycznych i samolotów, prelekcje i koncerty, a także efektowna sztuka pirotechniczna – to tylko wybrane z wysokooktanowych atrakcji, na które już dziś serdecznie zapraszamy – powiedział dyrektor Aeroklubu Ziemi Pilskiej, Michał Żmuda.

 

Co zaplanowano na największą taką majówkę w rejonie?  

 

W programie znajdą się m.in. Mistrzostwa Polski w Wyścigach Równoległych (1 Runda); zapierająca dech w piersiach jazda z doświadczonymi kierowcami driftu; widowiskowe wyścigi odcinkowe Rallysprint; wystawa samolotów i pojazdów militarnych, w tym eksponaty z historii lotnictwa czy zabytkowych pojazdów, a także zlot aut klasycznych, sportowych i wyścigowych z całej Polski. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie motoryzacyjnej strefy Expo. Ponadto, Aeroklub Ziemi Pilskiej zadba o atrakcje powietrzne. W programie przewidziano akrobacje samolotowe i pokazy skoków spadochronowych. W dniu imprezy, na gości czekają też loty widokowe (samolotami i paralotniami) w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

– Cieszę się, że wraz z rozwojem naszego miasta przybywa również wiele ciekawych wydarzeń. Niewątpliwie wpływają one na wzrost jakości życia w Pile. Wspólnie z pozostałymi organizatorami zapraszam Państwa na nasze lotnisko już dzisiaj – powiedziała Beata Dudzińska, Prezydent Miasta Piły, która także objęła wydarzenie patronatem honorowym.

 

Na gości czekać będzie też olbrzymia scena, na której pojawią się znane twarze: m.in. Patryk Mikiciuk z TVN Turbo. Podczas wielu prelekcji widzowie dowiedzą się nie tylko o meandrach motoryzacji, ale i historii lotnictwa czy spadochroniarstwa w Polsce. O to zadbają członkowie Aeroklubu Ziemi Pilskiej i zaprzyjaźnionych organizacji motoryzacyjno-lotniczych. Oczywiście nie zabraknie strefy odpoczynku oraz gastronomii, a także konkursów z nagrodami.

 

Pierwszomajowy weekend i AIR MOTO SHOW 2024 w Pile będzie atrakcją także dla pasjonatów dwóch kółek. Motomajówka to świetna okazja do spotkań motocyklistów, a organizatorzy zadbają dla nich o specjalny parking. Dla wszystkich gości chcących nocować w Pile, w cenie bilety przewidziano pole namiotowe.

 

Jedno z największych takich imprez w kraju nie zapomniało także o rodzinach z dziećmi – dla nich zaaranżowano strefę animacji z dmuchańcami, animatorkami, malowaniem buziek czy wspólnymi zabawami na powietrzu. Będą też pokazy tańca czy skateboardów i BMX’ów.

 

Wieczorny koncert muzyki elektronicznej

 

Pod koniec wydarzenia, zaplanowano wieczorną, plenerową imprezę trance, z udziałem takich gwiazd, jak DJ PERAN Van Dijk, Irvin, Dj Diablo, Dj Wajs i Albi. W asyście laserów, dymu i mega basu, znani artyści zadbają o to, by goście zapamiętali tę majówkę na długo. Po zmroku planowany jest nocny pokaz pirotechniczny z udziałem paralotniarza.

 

***

AIR MOTO SHOW 2024 to wyjątkowa okazja do połączenia pasji lotniczych i motoryzacyjnych w jednym miejscu. Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz program zostaną podane wkrótce. Bilety w cenie 40 zł dostępne będą zarówno online, jak i na miejscu imprezy.

 

Miejsce wydarzenia:

 

Płyta lotniska Aeroklubu Ziemi Pilskiej, wjazd od ulicy Kołobrzeskiej.

 

Więcej informacji :

https://fb.me/e/2354OZY26

 

Bilety w cenie 40 zł do nabycia na:

www.airmotoshowpila.pl

 

M.S.