Akcja krwiodawstwa w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk razem z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu zapraszają do udziału w akcji krwiodawstwa w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Akcja „Podaruj krew – uratuj życie” odbędzie się w poniedziałek 6 maja.

 

Krew i jej składniki są niezbędne do wielu procedur medycznych. Dzięki niej możliwe jest przeprowadzanie operacji, przeszczepów, leczenie wielu chorób, na przykład hemofilii czy białaczki. Krwi nie da się wyprodukować w laboratorium i zastąpić inną substancją, dlatego dar honorowych dawców ma kluczowe znaczenie dla chorych i potrzebujących skomplikowanego leczenia a donacja jest prosta i bezpieczna.

 

Krew będzie można oddać w godzinach 8:00-13:00 w krwiobusie, który stanie przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu przy al. Niepodległości 16/18. Do udział w akcji honorowego krwiodawstwa w WUW zachęca wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk.

 

– Oddając krew, możemy uratować czyjeś życie. Poprzez akcję w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim chcemy wspólnie promować ideę bezinteresownego niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, potrzebującemu bezcennego daru krwi – podkreśla wojewoda.

 

Kto może oddać krew?

 

  • Osoby zdrowe w wieku 18-65 lat.
  • Kobiety, które nie są w ciąży i nie karmią piersią.

 

Jak przygotować się do oddania krwi?

 

  • Wyśpij się dobrze w nocy przed oddaniem krwi.
  • Zjedz lekkostrawny posiłek rano w dniu oddania krwi.
  • Pij odpowiednio wody w dniu oddania krwi oraz dzień wcześnie.
  • Zabierz ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

 

Zapraszamy!

 

Nina Swarcewicz

Zastępca Rzecznika Prasowego Wojewody Wielkopolskiej