Akcja plakatowa o tematyce antydopalaczowej

Ostatnie dni to czarna seria zatruć popularnymi od kilku lat „dopalaczami”. W czwartek, 16 lipca, rozwiesiliśmy kilkadziesiąt plakatów o tematyce antydopalaczowej. Zawierały one następującą treść:

„TYLKO SŁABI GRACZE BIORĄ DOPALACZE

Młodzież Wszechpolska zdecydowanie opowiada się przeciwko jakimkolwiek używkom. W naszej ocenie służą one demoralizacji i degeneracji, prowadzącym do degradacji Narodu. Takimi używkami są popularne od kilku lat w Polsce dopalacze, które w ostatnich dniach znów zbierają krwawe żniwo w wielu miastach w kraju. Nie ma zgody z naszej strony na funkcjonowanie miejsc rozprowadzających tego typu środki w przestrzeni publicznej, a osoby czy instytucje związane z tym procederem będą przez nas napiętnowane.

Zamiast dopalaczy wybierz sport!”

Rozwieszając plakaty postanowiliśmy odwiedzić jeden ze sklepów rozprowadzających te specyfiki. Mimo informacji Inspektoratu Sanitarnego w Pile o zamknięciu sklepu – handel nadal trwał. Jako przykładni obywatele zapytaliśmy się ekspedientki o możliwość wywieszenia tych jakże słusznych treścią plakatów w sklepie, bądź na witrynie, jednak nasza propozycja nie została niestety ciepło przyjęta. Oczywiście po opuszczeniu sklepu rozwiesiliśmy plakaty w okolicy, jak i na terenie bezpośrednio przyległym do punktu sprzedaży.

Mamy nadzieje, że nasze plakaty wywołają refleksje choć u jednej osoby i spędzi ona swój wolny czas na robieniu czegoś bardziej kreatywnego, niż trucie swojego organizmu używkami.

Młodzież Wszechpolska Piła

akcja_plakatowa10

akcja_plakatowa11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *