Akcja Uważaj na kieszonkowców!

1_akcja_swieta_kieszonkowcy

W grudniu pasażerowie autobusów miejskich w Pile ostrzegani będą przed kradzieżami kieszonkowymi.  Taka forma działań prewencyjnych  możliwa będzie dzięki specjalnym monitorom LCD za pomocą których przekazywane będą komunikaty z ostrzeżeniem.

Mimo, że do tegorocznych Świat Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka dni, to pilscy funkcjonariusze już rozpoczęli związane z tym okresem działania prewencyjne. Jak co roku ich głównym elementem będzie szeroko zakrojona kampania informacyjna, mająca na celu ograniczenie w tym okresie takich zjawisk jak kradzieże kieszonkowe.

Doskonałym miejscem do realizacji działań edukacyjnych są środki komunikacji masowej, gdzie codziennie kilka tysięcy osób korzysta z tego rodzaju transportu i gdzie istnieje realna szansa dotarcia do dużej grupy odbiorców treści prewencyjnych. Miejski Zakład Komunikacji w Pile wprowadził dla swoich klientów dodatkową usługę jaką jest przekazywanie informacji za pomocą specjalnie przygotowanych do tego celu monitorów LCD będących na wyposażeniu autobusów.

Dzięki współpracy między Komendą Powiatową Policji w Pile a MZK w Pile w grudniu na monitorach emitowane będą informacje prewencyjne ostrzegające przed kradzieżami kieszonkowymi. Taka forma działań prewencyjnych zakłada emisję ostrzeżenia w 17 autobusach miejskich. Akcja zaplanowana została do końca bieżącego roku.

Kom. Andrzej Latosiński
Komenda Powiatowa Policji w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *