Akordeoniści konkurowali w Białośliwiu

Za nami XIX Towarzyskie Spotkanie Akordeonistów – wydarzenie, które od wielu lat przyciąga do Białośliwia miłośników tego instrumentu w każdym wieku. W tym roku na scenie wystąpiło 12 akordeonistów.   

Ich występy oceniali Urszula Belka i Andrzej Oślizło, natomiast na widowni zasiedli między innymi: Krzysztof Rutkowski – wójt Białośliwia oraz Agnieszka Mrotek – radna Rady Powiatu w Pile.

W kategorii powyżej 50. roku życia najlepsi okazali się: Zygfryd Szczepaniak, Eugeniusz Podolski i Adam Brachowski. Wyróżnienie otrzymał Jakub Kubacki, który był jedynym reprezentantem w kategorii do 21. roku życia. Jakub, mieszkaniec Białośliwia, mimo że dopiero zaczyna swoją przygodę z akordeonem, zagrał koncertowo. Z pewnością ma wielki potencjał.

Na zakończenie spotkania, można było wysłuchać minikoncertu na harmonijce oraz występu wokalnego Urszuli Belki.

– Gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom. Dziękujemy za niezwykłą, rodzinną atmosferę, pełną humoru, uśmiechu i spontaniczności. Do zobaczenia za rok! – powiedziała w imieniu organizatorów Natalia Michalska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu.

Wydarzenie to wsparł Powiat Pilski.

– To kolejna udana impreza, którą wspólnie organizowaliśmy, podobnie jak niedawny Zlot Miłośników Kolejek Wąskotorowych w Białośliwiu. Nasza współpraca dobrze się układa, a takie wydarzenia są tego przykładem – podsumował Krzysztof Rutkowski, wójt gminy Białośliwie.

Starostwo Powiatowe w Pile

akordeonisci_konkurowali01

akordeonisci_konkurowali02 akordeonisci_konkurowali03 akordeonisci_konkurowali04 akordeonisci_konkurowali05 akordeonisci_konkurowali06 akordeonisci_konkurowali07