Akt notarialny z firmą DPS Gabionen podpisany

W środę, 29 marca, został podpisany akt notarialny dotyczący sprzedaży działki w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej firmie DPS Gabionen Sp. z o.o., reprezentowanej przez Danutę Dobrzykowską – Müller, a Urzędem Miasta Piły reprezentowanym przez Beatą Dudzińską – zastępcę prezydenta Miasta Piły. Firma, która zakupiła za ponad 718 tysięcy złotych półtora hektarową działkę przy ulicy Wawelskiej ma trzy lata na wybudowanie zakładu.

– W ostatnim czasie takich dobrych informacji mamy sporo. Cieszymy się podwójnie. Najpierw, kiedy po kilku miesiącach rozmów, negocjacji inwestor podejmuje decyzję – wchodzę do Piły, albo rozwinę się w Pile. Po drugie, cieszymy się, kiedy inwestor deklaruje formę aktu notarialnego, mając nadzieję, że pozostanie z nami na dłużej. Teraz będziemy wspierać firmę Gabionen w procesie inwestycyjnym, procesie związanym z rekrutacją pracowników – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

– Z firmą DPS Gabionen chcemy wejść w nową technologię na rynku. Dla nas jest to bardzo ciekawy produkt, bo jest to zabudowa geologiczna. Budowa gabionów, które będziemy na zakupionej działce produkować, pokaże co można zrobić, jak ładnie, estetycznie zabudować niektóre rzeczy i wzmocnić niektóre skarpy – dodaje Danuta Dobrzykowska–Müller, prezes zarządu DPS Gabionen.

Firma planuje zatrudnienie etapami, w zależności od rozwoju produkcji.

Sebastian Daukszewicz

akt_notalialny_z_dps_gabionen00

akt_notalialny_z_dps_gabionen13 akt_notalialny_z_dps_gabionen01 akt_notalialny_z_dps_gabionen02 akt_notalialny_z_dps_gabionen03 akt_notalialny_z_dps_gabionen04 akt_notalialny_z_dps_gabionen05 akt_notalialny_z_dps_gabionen06 akt_notalialny_z_dps_gabionen07 akt_notalialny_z_dps_gabionen08 akt_notalialny_z_dps_gabionen09 akt_notalialny_z_dps_gabionen10 akt_notalialny_z_dps_gabionen11 akt_notalialny_z_dps_gabionen12