Aktywni pilanie

aktywni_pilanie

W miniony weekend w Poznaniu odbyła się III edycja SKODA Poznań Bike Challenge 2016, największego wydarzenia rowerowego w Polsce. Na torze Poznań i nad jeziorem Maltańskim  rywalizowało ok. 6000 kolarzy nie tylko z Polski. W rywalizacji uczestniczyli także kolarze z: Białorusi, Czech, Dani, Finlandii, Francji, Holandii, Litwy, Łotwy, Malezji, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

W sobotę odbyła się jazda indywidualna na czas, a w niedzielę wyścigi na czterech dystansach ze startu wspólnego. SKODA Poznań Bike Challenge posiada wyłączną licencję Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI na dystansie 120 km oraz 16 km Time Trial i są zaliczane do eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata . Cykl pod nazwą Gran Fondo World Series to seria zawodów organizowanych na całym świecie. W roku 2014 do tego grona dołączył Poznań. Finał tegorocznych eliminacji odbędzie się w ALBI we Francji w 2017 roku.

W tak licznej grupie nie zabrakło kolarzy z Piły. Pilan widać było na każdym dystansie: 18 km tzw. rodzinny, 50 km, 120 km i jeździe indywidualnej na czas. Rywalizację kolarze rozpoczęli w sobotę na torze Poznań, gdzie odbyła się jazda indywidualna na czas, w której wystartował jeden reprezentant Grodu Staszica – Leszek SADOWSKI. Osiągnął on bardzo dobry wynik. Dystans 16 km  przejechał w czasie 23,04:24, ze średnią prędkością 41,6km/h, zajmując drugie miejsce w swojej grupie wiekowej i 38 w kategorii open, kwalifikując się do przyszłorocznych MŚ we Francji.

W niedzielę w wyścigach ze startu wspólnego startowało liczniejsze grono pilan. W wyścigu na 50 km wysokie lokaty zajęli: Piotr Iwanowski – 10 miejsce w open, 4 w grupie M 19-34 oraz Marcin Iwanowski – 21 w open, 7 w grupie M 19-34. W wyścigu na dystansie 120 km duży sukces odniósł Jakub KORTA, który w kategorii SM16-18 zajął 4 miejsce, 125 w open. Dystans ten pokonał w czasie 2,49:46 ze średnia prędkością 42,3 km/h. Bardzo dobry wynik osiągnął także Marek TACIAK z czasem 3,3:59, zajmując 322 miejsce w open i 13 w kategorii SM55-59. Ten rezultat także dał kolarzowi kwalifikacje do MŚ.

W wyścigu tym  startowało ponad 1900 zawodników, a do mety dotarło 1630. Wyścig ten był bardzo trudny ze względu na duża ilość uczestników panujący upał. Wyniki zwycięzców i pilan świadczą o bardzo wysokim poziomie zawodów. Trzymamy kciuki za naszych cyklistów.

red

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *