Alarmujemy, przypominamy, radzimy!!!

Alarmujemy_przypominamy_radzimy

17 lipca 2014 r. około godziny 19.40 w związku zaginięciem mężczyzny na Jeziorze Linowo w powiecie drawsko – pomorskim, z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile na miejsce wypadku zadysponowani zostali strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Działania strażaków polegały na przeszukaniu dna akwenu. Po kilkunastu minutach poszukiwań, na głębokości siedmiu metrów nurkowie odnaleźli ciało 22-letniego mężczyzny.

Niestety jest to już 10 ofiara wody od początku tegorocznego sezonu letniego. Do tragicznych wypadków na akwenach dochodziło w powiatach: pilskim, złotowskim i chodzieskim.

Apelujemy do wszystkich, aby zachować rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Należy szczególną uwagę zwrócić na małe dzieci i ani na chwilę nie pozostawiać ich bez opieki. Wybierajmy plaże strzeżone, z ratownikami. Nie skaczmy do wody na „główkę”, szczególnie w miejscach, których nie znamy. Unikajmy też wypływania na głęboką wodę, nawet jeśli jesteśmy pewni swoich umiejętności pływackich. Pamiętajmy, by nie pić alkoholu przed wejściem do wody. To tylko niektóre rady, które należy wziąć pod uwagę podczas wypoczynku nad wodą.

Nie zapominajmy przede wszystkim o zdrowym rozsądku, którym należy się kierować wchodząc do wody.

OFICER PRASOWY
KP PSP w Pile
mł. bryg. Zbigniew Szukajło
Fot. JRG NR 2 PSP w Pile