Altvater Piła. Skarby z sortowni | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Altvater Piła. Skarby z sortowni

  altvater_pila_skarby

  Pracownicy sortowni surowców wtórnych prowadzonej przez Altvater Piła znaleźli portfel z pieniędzmi, kartami płatniczymi i ważnymi dokumentami. Przyjechał z Chodzieży w śmieciarce razem z makulaturą.

  Załoga sortowni zawiadomiła o znalezisku przełożonego. Ten w dokumentach znalazł adres właścicielki i przekazał portfel innemu pracownikowi, który również jest mieszkańcem Chodzieży. Zguba trafiła do właścicielki jeszcze tego samego dnia. Kobieta była jednocześnie zszokowana i uradowana. Dopiero kilka godzin wcześniej zorientowała się, że zgubiła portfel. Nie zdążyła nawet zablokować kart i zgłosić zgubienia dokumentów, które – co wielokrotnie podkreślała – były dla niej bardzo istotne. Nie miała pojęcia w jakich okolicznościach straciła portfel. Prawdopodobnie dzieci nieświadomie wyrzuciły go do domowego kosza na papier.

  - Jesteśmy dumni z naszych pracowników, którzy kolejny już raz wykazują się uczciwością - mówi dyrektor Altvater Piła Tomasz Bielański. - To nie pierwsza sytuacja, gdy udało się odzyskać cenny przedmiot, który przypadkiem trafił do pojemnika na odpady. Kilka miesięcy temu pracownicy sortowni zabezpieczyli dokumenty i odznaczenia żołnierza z Wałcza. Poszukiwania rodziny trwały dość długo i były żmudne, ale zakończone sukcesem. Bliscy z radością odebrali odzyskane rodzinne pamiątki. Okazało się, że trafiły do śmietnika przez przypadek.

  O skarbach znalezionych w sortowni krążą legendy, choć – jak to w bajkach – niewiele w nich prawdy. Skarby, z jakimi mają do czynienia na co dzień sortowacze, to książki, które ratują przed wywiezieniem ich do papierni. Woluminy trafiają na regały w kilku lokalizacjach Altvatera oraz w galeriach VIVO! i Atrium Kasztanowa. Wśród odzyskanych w sortowni książek była m.in. „Diuna”, spora część kolekcji „Thorgala”, „Żeby nie było śladów: sprawa Grzegorza Przemyka” Cezarego Łazarewicza czy „Blaszany bębenek” Güntera Grassa.

  Dyrektor generalny Altvater Piła Tomasz Bielański szacuje, że od początku roku udało się ocalić przynajmniej tysiąc pozycji.

  Altvater Piła