Andrzej Grzyb o swoich dokonaniach w PE dla regionu i kolejnych wyzwaniach

26 kwietnia 2019r. przy ul. Strefowej w Pile odbyła się konferencja prasowa z udziałem dr Andrzeja Grzyba Posła do Parlamentu Europejskiego podsumowująca inwestycje z Funduszy Unijnych w strefie przemysłowej w Pile. Liderowi Wielkopolskiego PSL, kandydatowi Koalicji Europejskiej do PE w zbliżających się wyborach na konferencji prasowej towarzyszył m.in. Krzysztof Paszyk Poseł na Sejm RP i Stefan Piechocki Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Pile.

– Infrastruktura została tutaj zbudowana ze wsparciem środków europejskich. To jest przykład dobrego wykorzystywania pieniędzy, które mają stymulować rozwój gospodarczy. Przykład strefy ekonomicznej w Pile może to dokumentować, czy też liczne inwestycje, które zostały zrealizowane w mieście, a które pewnie trudno byłoby tutaj sfinansować z budżetu tylko i wyłącznie miejskiego czy krajowego. Gratuluje miastu Piła za rozsądny proces przygotowania do uruchomienia tej strefy – mówi Andrzej Grzyb, europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W ciągu 10 lat reprezentowania Wielkopolski w Parlamencie Europejskim wiele udało się zrealizować Andrzejowi Grzybowi. Ludowiec z Wielkopolski chce nadal kontynuować swoją pracę, ponieważ przed UE także nowe wyzwania.

– To co jest najważniejsze podczas nowej kadencji, to budowanie dobrej pozycji Polski w UE. To pozycja partnera, obliczalnego, który ma duże sukcesy gospodarcze i społeczne, który w przeciągu 15 lat nawet podczas kryzysu finansowego i gospodarczego, którym miał miejsce w Europie i na świecie ciągle się rozwija. To zasługa dobrych decyzji i dobrych gospodarzy w gminach, powiatach, w Wielkopolsce i w kraju. Przed nami także decyzja wieloletniego budżetu po roku 2020. Także ważne jest bezpieczeństwo energetyczne i rozwój energetyki odnawialnej.  Jeśli otrzymam mandat na kolejną kadencję to chciałbym zająć się kwestiami bezpieczeństwa energetycznego, odnawialnych źródeł energii, również biopaliw, w tym biopaliw wytwarzanych z surowców rolniczych. Wdrożymy wielki Unijny program antyrakowy Europejskich Ludowców – by nikt w UE nie umierał na raka. Rozwój leczenia chorób neurodegeneracyjnych jak Alzheimer i Parkinson ze wsparciem funduszy UE na badania naukowe – dodaje Andrzej Grzyb.

Europoseł, lider PSL w Wielkopolsce, nr 3 na liście Koalicji Europejskiej też wspomniał o swoich szansach podczas wyborów.

– To wszystko zależy od Wielkopolan, jak potraktują kandydatów na tej liście. Każdy z nas ma równe szanse. Chciałbym wierzyć, że patriotyzm Wielkopolski będzie odgrywał w tej materii znaczenie. Ale to jest też decyzja każdego z wyborców w Wielkopolsce. Zachęcam by głosować na mnie. Trzecie miejsce na liście udało się otrzymać dzięki negocjacjom wielu partnerów i rozumiem, jakie są warunki tworzenia koalicji. Jak widzą Państwo startuje i nie zrezygnowałem z tego powodu, że jestem trzeci na liście. A wynik wyborczy będę starał się uzyskać jak najlepszy, dlatego jestem w Pile i spotykam się z mieszkańcami – puentuje dr Andrzej Grzyb.

Podsumowanie działalności Andrzeja Grzyba Posła do Parlamentu Europejskiego znajdą Państwo na stronie: https://andrzejgrzyb.eu/program-wyborczy-i-podsumowanie-dzialalnosci/

Przypominamy, że wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja 2019 roku.

(SE)

andrzej_grzyb_o_swoich1_01

andrzej_grzyb_o_swoich1_09 andrzej_grzyb_o_swoich1_02 andrzej_grzyb_o_swoich1_03 andrzej_grzyb_o_swoich1_04 andrzej_grzyb_o_swoich1_05 andrzej_grzyb_o_swoich1_06 andrzej_grzyb_o_swoich1_07 andrzej_grzyb_o_swoich1_08