Andrzej Tomaszewski – pilski artysta malarz nagrodzony przez marszałka

Uchwałą nr 1656/2016 Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 25 lutego 2016 roku przyznane zostały nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Andrzej Tomaszewski został nagrodzony w kategorii „twórczość artystyczna”.

Andrzej Tomaszewski – malarz, obchodzący w 2015 roku jubileusz 50-lecia twórczości. Jego obrazy były eksponowane na wystawach zbiorowych i konkursach w Polsce, Niemczech, Francji, Szwecji i Austrii. Większość prac znajduje się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Niemczech, Szwajcarii, we Włoszech, Stanach Zjednoczonych. Ma na swoim koncie wiele nagród artystycznych. W roku 2015 w Biurze Wystaw Artystycznych w Pile miała miejsce jubileuszowa wystawa artysty.

Pozostałe nagrodzone osoby:

w kategorii „twórczość artystyczna”:

Malina Prześluga – dramatopisarka, autorka książek dla dzieci. Dramaturg Teatru Animacji w Poznaniu, laureatka Medalu Młodej Sztuki, przyznawanego przez Głos Wielkopolski, a także licznych konkursów dramaturgicznych. Najbardziej znane tytuły jej sztuk teatralnych, to: „Najmniejszy Bal Świata”, „Pręcik”, „Chodź na słówko”, „Stopklatka”, „Dziób w dziób”. Były wystawiane między innymi przez teatry w Zielonej Górze, Poznaniu, Opolu, Toruniu, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Warszawie. Publikowano je w „Dialogu” oraz w licznych antologiach.

w kategorii „animacja i upowszechnianie kultury”:

Benedykt Kunicki – urzędnik, muzyk, wokalista, kompozytor, aranżer, autor tekstów. Jest założycielem i prezesem Towarzystwa Adoracji Bluesa i Rocka ’70 i współzałożycielem i byłym wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, a także członkiem amerykańskiej organizacji The Blues Foundation. oraz European Blues Union. Od 1994 roku realizuje w Ostrowie Wielkopolskim Jimiway Blues Festival, który stał się ważna marką miasta. Festiwal odwiedzają znaczące zespoły w Polski, Europy i Ameryki, a także dziennikarze i miłośnicy bluesa z całego kraju.

Władysław Nielipiński – instruktor fotografii w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, autor programu animacji życia fotograficznego w Wielkopolsce. Jego efektem jest między innymi ponad 50 stałych miejsc, gdzie prezentowane są prace w ramach Objazdowej Galerii Wielkopolskiej Fotografii. Z jego inicjatywy organizuje się szereg warsztatów fotograficznych w tym międzynarodowe dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Do istotnych projektów należą także: Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, konkurs Wielkopolska Press Photo oraz seria wydawnicza „Fotografowie Wielkopolski”.

w kategorii „przedsiębiorczość nastawiona na kulturę”:

Krystyna Adamczak – polonistka, nauczycielka, opowiadaczka bajek. Od 25 lat z fantazją i pomysłem wprowadza dzieci w świat książek. Organizuje wykłady, prowadzi warsztaty. Wspiera ludzi w rozwoju, w sztuce pięknego życia. Słucha ludzi i łączy ich z książkami. Zaprasza pisarzy, poetów i ilustratorów do księgarń, szkół, przedszkoli i ośrodków kultury w Poznaniu i Wielkopolsce.

Wręczenie nagród będzie miało miejsce 22 kwietnia o godz. 19.00 w Auli Nova Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego przy ul. św. Marcin 87 w Poznaniu.

mm

tomaszewski_artysta01

tomaszewski_artysta02 tomaszewski_artysta03 tomaszewski_artysta04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *