Anioły dobroci obdarowały pacjentów pilskiego hospicjum

O tym, że Święta Bożego Narodzenia które już za nami to czas magiczny, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. W ostatnich dniach mamy na to jednak wyjątkowe dowody. Dzięki akcji dobroczynnej „Paczka dla hospicjum” przekonaliśmy się, jak wielu jest dobrych, gotowych do pomocy ludzi, dzięki zakupionym paczkom, w których są produkty pielęgnacyjne dla podopiecznych pilskiego hospicjum.

– Przed świętami zapraszaliśmy w Galerii VIVO do wsparcia codziennej działalności hospicjum w Pile. Leżało dużo paczek, które zastały zakupione i z tego się cieszymy. Byłem na pierwszej wigilii, która była organizowana w pilskim hospicjum i było widać jak dobrze czują się pacjenci w tym miejscu, a należy pamiętać, że są oni i ich rodziny w trudnym momencie życia. Chcemy, aby tam podopieczni w dobrym standardzie przebywały i dlatego pomagamy – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

– W imieniu Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, pacjentów i ich rodzin chcielibyśmy podziękować ludziom dobrej woli, że otworzyli swoje serca przed świętami, aby wspomóc nas w kolejnych potrzebach związanych zapewnieniem odpowiedniej opieki opiekuńczo –medycznej. Celem tej akcji było zebranie funduszy na produkty pielęgnacyjne dla pacjentów. Przekazaliście Państwo na ten cel kwotę  4430 złotych. Ta kwota pozwoli na zakup ok. 90 kompletów środków do pielęgnacji. Do akcji włączyły się nie tylko osoby indywidualne, ale też przedsiębiorstwa i szkoły – dodaje Józefa Wiśniewska z TPCh.

Oficjalne podsumowanie akcji z udziałem darczyńców w pilskim hospicjum, odbędzie się 10 stycznia 2019 roku o godzinie.16.00. w Hospicjum przy ul. Królewskiej 8. Osoby, które chcą uczestniczyć w tej uroczystości proszeni są o kontakt z pilskim hospicjum tel. (67) 353-23-31, lub email: tpch25@poczta.onet.pl do 7 stycznia.

Mimo że akcja jest zakończona, to nadal można wspomagać TPCH m.in. poprzez wpłaty na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile

PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833

lub podarowania 1% podatku na hospicjum w Pile. Jak podarować 1% podatku? To proste! Wystarczy w formularzu PIT wpisać numer KRS 0000044377.

W imieniu PPCH dziękujemy za te niezwykłe dary serca!

Sebastian Daukszewicz

anioly_dobroci

anioly_dobroci_02 anioly_dobroci_03 anioly_dobroci_04 anioly_dobroci_05 anioly_dobroci_06 anioly_dobroci_07 anioly_dobroci_08 anioly_dobroci_09 anioly_dobroci_10