APEL – ZOSTAŃ W DOMU

„Szanowni Państwo, tu Policja. W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach.” – To jeden z wielu apelów, które od kilku dni przekazywane są mieszkańcom powiatu pilskiego przez policjantów. Większość osób w sposób odpowiedzialny podchodzi do obecnej sytuacji i stosuje się do obostrzeń dotyczących zachowania bezpieczeństwa i ograniczenia kontaktu z innymi osobami. Przypominamy, że w sytuacji łamania przepisów policjanci za każdym razem będą w sposób stanowczy reagować na takie przypadki.

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców podczas codziennej służby policjanci wykorzystują nagłośnienie w radiowozach, aby emitować komunikaty przypominające o nowych regulacjach prawnych oraz związanych z nimi ograniczeniami. Funkcjonariusze starają się dotrzeć do mieszkańców dużych osiedli, ale również do osób mieszkających w mniejszych miejscowościach powiatu pilskiego. Dodatkowo komunikaty wyświetlane są na ekranach w autobusach komunikacji miejskiej w Pile.

Apelujemy o pozostanie w domach. Nie narażajmy siebie i innych. Opuszczajmy miejsce zamieszkania jedynie kiedy jest to konieczne. Chrońmy siebie i swoich bliskich.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile

apel_zostan1_01

apel_zostan1_05 apel_zostan1_02 apel_zostan1_03 apel_zostan1_04