Arek Drozdowicz z pilskiej GWDY halowym mistrzem Polski

Lekkoatleci PLKS Gwda Piła bardzo udanie rozpoczęli  mistrzowski sezon sportowy 2015 od zdobycia złotego medalu w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbywały się w Toruniu.

Zdobywcą tytułu mistrza Polski został Arkadiusz  Drozdowicz, aktualnie uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. St. Staszica w Pile, wychowanek trenera Ignacego Krzewińskiego. Arek wygrał w znakomitym stylu chód na dystansie 5000 m, w czasie 22:53,70, będącym jego nowym rekordem życiowym. Wygrana była sporą niespodzianką, bowiem zdecydowanym faworytem był ubiegłoroczny mistrz Polski Robert Goławski z Iganie Nowe. Sukces zawodnika był tym większy, że po ukończeniu konkurencji otrzymał z rąk przedstawiciela Polskiego Związku Lekkiej Atletyki powołanie do reprezentacji Polski na wielomocz Czechy-Francja-Litwa-Szwecja-Słowacja-Włochy i Polska, który odbędzie się 11 kwietnia, w Czechach w miejscowości Podebrady. Okazało się, że powołanie to zostało wręczone trzem najszybszym chodziarzom w tych zawodach na dystansie 5000 m z dwóch kategorii tj.  juniora (18-19 lat) i juniora młodszego (16-17 lat). Nasz siedemnastolatek miał drugi wynik, ustępując jedynie mistrzowi Polski w starszej kategorii juniorów. W tej sytuacji przed rewelacyjnym zwycięzcą Arkadiuszem Drozdowiczem rysują się realne szanse na starty w kolejnych imprezach mistrzowskich międzynarodowych tj. w Pucharze Europy w Rosji i Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Kolumbii.

Dobrze w Toruniu zaprezentowało się dwoje pozostałych chodziarzy „Gwdy”. Karolina Koziarska w chodzie na 3000 m juniorek młodszych zajęła ósme miejsce z nowym rekordem życiowym 16:14,75, natomiast Krystian Piasecki, również poprawiając rekord życiowy w chodzie na 5000 m juniorów młodszych był dziewiąty z wynikiem 27:59,02.

Czołówka biegaczy PLKS Gwda postanowiła zrezygnować ze startu halowego, zwłaszcza, że w terminie zawodów w Toruniu, rozpoczęło się zgrupowanie zaplecza kadry narodowej w Szklarskiej Porębie. Przed nimi bowiem ważny etap przygotowań do sezonu przełajowego, który rozpocznie się na początku marca.

Zbigniew Łapacz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *