Arek Pawlak w Kolejarzu Rawicz. Nie zrywa jednak z pilską Polonią

Arkadiusz Pawlak w sezonie 2017 startować będzie jako senior. Dla każdego zawodnika zakończenie wieku juniora jest najczęściej sporym wyzwaniem. Nie inaczej widzi to Arek, który ostatecznie zdecydował  się na starty w PLŻ2. Pawlak na zasadzie wypożyczenia zasilił Kolejarza Rawicz. Nie oznacza to jednak, że na dobre zrywa z Piłą.

Sebastian Jankun: Arek, co u Ciebie, jak przygotowania do sezonu?

Arkadiusz Pawlak:  Treningi idą pełną parą. Trzy razy w tygodniu mam zajęcia na siłowni pod okiem kulturystki Pani Haliny Kunickiej.  Chodzę też na basen i czekam aż zelżeją mrozy, aby rozpocząć treningi na crossie.

To będzie Twój pierwszy rok startów w gronie seniorów. Mam wrażenie, że bardzo nie chciałeś opuszczać Piły. Finalnie w lidze będziesz jednak reprezentował Kolejarza Rawicz. Jak do tego doszło?

– Tak, to będzie mój pierwszy sezon jako senior. Nie chciałem odchodzić z Piły, byłem nastawiony pozytywnie i chciałem walczyć o skład, ale ostatecznie zdecydowaliśmy z zarządem, że pójdę na wypożyczenie, żeby się „rozjeździć”.

Nie tracisz jednak całkowicie kontaktu z Piłą, bo nadal będziesz zawodnikiem Polonii w rozgrywkach młodzieżowych. Wiesz, że wielu kibiców Polonii bardzo się z tego cieszy?

– Dokładnie tak jest, nie straciłem kontraktu z Piłą. Będę reprezentował Polonię w zawodach młodzieżowych i mam nadzieję, że będę skutecznym zawodnikiem.

Wiesz dlaczego tak wielu kibiców nie chciało odejścia Arka Pawlaka?

– Dlaczego?

Bo jesteś niesamowicie skromny poza torem, a na torze waleczny jak mało kto. W Pile cały czas liczą na Twój rozwój.

– Cieszę się, że kibice w Pile darzą mnie taką sympatią. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby być lepszym żużlowcem.

Jakie cele stawiane są przed Tobą w Kolejarzu, a jakie stawiasz sobie sam na nadchodzący sezon?

– Nie wiem jakie cele są przede mną stawiane w Rawiczu. To jest mój pierwszy sezon w gronie seniorów i nie chcę specjalnie o tym myśleć, żeby nie wywierać na sobie presji. Mam tylko jeden cel – pokazać, że jestem dobrym zawodnikiem i zdobywać cenne punkty dla Rawicza,  tak jak robiłem to w Pile, a może i jeszcze lepiej.

Wracając do Piły, jak ocenisz skład zbudowany przez Polonię?

– Skład Polonii jest mocny, nawet bardzo mocny i mam nadzieję, że w Pile osiągną postawiony przez siebie cel i dostaną się do rundy play-off.

Uczestniczyłeś w powstaniu kalendarza charytatywnego. Jak do tego doszło?

– Nie ma o czym mówić. Po prostu lubię pomagać, jeśli tylko mogę. Zachęcam do zakupu kalendarza. Jego cena to jedyne 15 złotych.

Chcesz przekazać coś swoim kibicom i sponsorom?

– Dziękuję kibicom Polonii za wsparcie w sezonie 2016. Mam nadzieję, że dalej będą mnie wspierać, nawet gdy będę reprezentował Rawicz. Dziękuję również sponsorom: Panu Karolowi Kwastowi, Pani Karolinie Wesołowskiej, Panu Henrykowi Stokłosie, Panu Jackowi Pionke i w szczególności moim rodzicom, którzy przez cały czas mnie wspierają. Dziękuję Wam wszystkim!

Źródło www.pilskisport.pl
Foto: Sebastian Daukszewicz

Od Redakcji

Miło nam poinformować że nasza redakcja na kolejny sezon objęła swoim patronatem medialnym Arka Pawlaka. Zapraszamy również na oficjalny fp Arek Pawlak na facebooku.

arek_pawlak_w_kolejarzu00

arek_pawlak_w_kolejarzu02 arek_pawlak_w_kolejarzu01