Atrium Kasztanowa wspiera służbę zdrowia w walce z koronawirusem

atrium_kasztanowa

Atrium Kasztanowa włącza się w pomoc dla Szpitala Specjalistycznego w Pile w walce z pandemią COVID19. W ramach akcji centrum handlowe przekazało pilskiej placówce służby zdrowia niezbędne środki ochrony dla personelu medycznego oraz pacjentów. 6 maja do szpitala trafiły maseczki chirurgiczne, rękawiczki, przyłbice i płyn dezynfekujący.

W związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem, od marca Polacy stosują się do wielu ograniczeń m.in. w przemieszczaniu się oraz zaleceń mających na celu ograniczyć przyrost infekcji w naszym kraju. Na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem są lekarze, pielęgniarki, ratownicy oraz inni pracownicy medyczni, którzy codziennie narażają własne życie i zdrowie, niosąc pomoc osobom chorym.

W lokalną pomoc medykom zaangażowało się Atrium Kasztanowa, przekazując na rzecz Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica niezbędne środki ochrony osobistej. Należą do nich: przyłbice, rękawiczki, maseczki chirurgiczne i płyn do dezynfekcji.

– Sytuacja epidemiologiczna to wyzwanie, któremu musimy stawić czoła. Dzisiaj w szczególnie trudnej sytuacji znalazły się szpitale, które borykają się z licznymi problemami i niedoborami m.in. środków ochrony i dezynfekcji. Dlatego też centrum handlowe Atrium Kasztanowa, w akcie solidarności ze swoją społecznością lokalną, postanowiło włączyć się w pomoc dla służby zdrowia, wyposażając Szpital Specjalistyczny w Pile w niezbędne produkty i zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo personelu medycznego oraz pacjentów – mówi Gregory Pertus, dyrektor Atrium Kasztanowa.

M.G.