„Bądźmy Oryginalni!” – nowatorska akcja profilaktyczna dla młodzieży przybyła do Wałcza

17 czerwca do Wałcza zawitała ogólnopolska akcja profilaktyczna „Bądźmy oryginalni!”.  W dwóch spotkaniach odbywających się w Wałeckim Centrum Kultury wzięło udział ponad 500. uczniów z miejscowych placówek oświatowych. Lokalnymi współorganizatorami wydarzenia były Urząd Miasta Wałcz, Wałeckie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Wałczu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałczu.

 

„Bądźmy Oryginalni!” to organizowane w całej Polsce spotkania z nastolatkami prowadzone przez psycholog i trenera mentalnego Anę Zalewską, z udziałem artysty młodego pokolenia Adamo RUDNIKa – rapera z ważnym przekazem – znanego m.in. z  ogromnego sukcesu w talent show Must Be The Music (rekordowa liczba głosów oddanych przez widzów w całej historii programu), a także wykonawcy wielkiego, motywującego hitu „Zawsze do Celu”.

Spotkania koncentrują się na rozwoju osobistym młodzieży oraz nawiązują do tematyki zdrowego żywienia. Prowadząca psycholog Ana Zalewska i Adamo RUDNIK rozmawiają podczas wydarzenia o tym, czym jest oryginalność, jakie korzyści płyną z bycia oryginalnym, jak być sobą i rozwijać swoją oryginalność oraz jak radzić sobie z trudnościami w zachowaniu swojej oryginalności.

„Bądźmy Oryginalni!” to wyjątkowy program profilaktyczny oparty na solidnych podstawach merytorycznych, a dzięki udziałowi Adamo RUDNIKa przystępny i atrakcyjny dla młodego odbiorcy.

Wałecka młodzież okazała się bardzo uważną i zaangażowaną publicznością – aktywnie przysłuchiwała się dyskusji odbywającej się na scenie, żywiołowo reagowała również podczas występów Adamo RUDNIKa. Po zakończonym spotkaniu uczniowie wyrazili swoje opinie na temat akcji „Bądźmy oryginalni!” w specjalnej ankiecie.

 

„To bardzo ważne, by tworzyć dobre i skutecznie docierające do odbiorców programy profilaktyczne. My to robimy.”- powiedział psycholog Adrian Zalewski, pomysłodawca i producent wydarzenia – „Chcę wyrazić wdzięczność Urzędowi Miasta Wałcz, Wałeckiemu Centrum Kultury, Starostwu Powiatowemu w Wałczu oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, które bardzo aktywnie zaangażowały się w organizację tutejszego spotkania. Osobne podziękowania kieruję do marki Oryginalny Sok, która wspiera nasze działania i dodatkowo przekazuje młodzieży paczki ze zdrowymi produktami” – dodał.

 

„Nasz program to autorski pomysł, mający solidne podstawy w postaci rekomendowanych strategii i teorii profilaktycznych. Jak widać po wypełnianych ankietach, możemy mówić o dużym sukcesie, gdyż docieramy do młodzieży z tym, co ważne.” – powiedziała Ana Zalewska, psycholog i trener mentalny, współtwórczyni programu „Bądźmy Oryginalni!”

 

Na spotkanie z wałecką młodzieżą przybyli również Burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski oraz Dr Bogdan Wankiewicz – Starosta Powiatu Wałeckiego.

 

Więcej o twórcach akcji „Bądźmy oryginalni!”

 

Producentem programu jest Adrian Zalewski – psycholog po Uniwersytecie SWPS oraz socjoterapeuta po Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, pomysłodawca Agencji Profilaktyki Zdrowia Psychicznego, doskonale znający problematykę rozwojową młodego pokolenia.

 

Współtwórczynią akcji jest Ana Zalewska — psycholog po Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz trener mentalny zajmujący się wspieraniem, motywowaniem i prowadzeniem ludzi w procesie pracy nad umysłem, emocjami i zachowaniami. Zawodowo pomaga rozwijać mocne strony oraz nabywać nowe kompetencje pozwalając świadomie kierować swoją ścieżką rozwojową. Jest także współtwórczynią Agencji Profilaktyki Zdrowia Psychicznego, oraz promotorem zdrowego stylu życia.

 

Agencja Profilaktyki Zdrowia Psychicznego skupia się na tworzeniu, inicjowaniu, a także wspieraniu działań na rzecz dobrostanu społeczeństwa. Ważna jest dla nas jakość realizowanych zadań w obszarze zdrowia publicznego. Łączymy wiedzę naukową z praktyką, dostarczając profesjonalne rozwiązania w obszarze profilaktyki. Podejmujemy świadome działanie nastawione na jednostki i/lub grupy społeczne, mające na celu zapobieganie problemom w sferze zdrowia psychicznego zanim one wystąpią. Działając na rzecz dobrostanu człowieka pomagamy w prawidłowym rozwoju dzieci i młodzieży szkolnej, wspierając rodziców oraz instytucje działające na rzecz społeczności. Agencja dostarcza profesjonalne narzędzia i rozwiązania dla wszystkich osób pracujących w placówkach oświatowych (dyrektorów, psychologów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli). Inspirujemy i wyposażamy samorząd w istotną wiedzę na temat ważnych działań, jakie należy podejmować na rzecz lokalnej społeczności

 

Adamo RUDNIK  – doskonale znany, jako artysta z ważnym przekazem, który po udziale w jednym z najpopularniejszych telewizyjnych talent show, gdzie przechodząc do finału zdobył rekordową ilość smsów oraz dzięki wielu sukcesom w show-biznesie, stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku muzycznym. Występował na największych festiwalach czołowych stacji telewizyjnych: m.in. Top Of The Top Sopot Festival, Festival Top Trendy, Eska Music Awards, Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu i inne. Zdobył m.in. nagrodę specjalną podczas „Polsat Super HIT Festiwal”, w koncercie „Radiowy Przebój Roku – Super Hit FM”, a także statuetkę podczas „Lato ZET i Dwójki” za wielki przebój „Zawsze do celu!”, który królował w młodzieżowych stacjach radiowych, a pozytywny i motywujący przekaz singla „Zawsze do celu!” został doceniony także przez wielu polskich sportowców. Znana olimpijska pływaczka Otylia Jędrzejczak wypowiadała się o piosence, że „Jest lepsza od kawy”, a jeden z czołowych polskich skoczków narciarskich Dawid Kubacki od kilku lat słucha jej przed startem w zawodach i osiąga sukcesy. Jest także ulubioną piosenką mistrza świata w żużlu – Bartosza Zmarzlika. Singiel „Zawsze do Celu” osiągnął sprzedaż na poziomie złotej płyty.

 

Na pierwszym spotkaniu z uczniami szkół podstawowych była obecna również urocza suczka Kejsi, w jej imieniu twórcy akcji zachęcali do adopcji zwierząt ze schroniska.

 

Michał Stryjecki