Banach, Kafi i Żabiełowicz. W niedzielę w Rockopolis zagra BAiKA

Założyciel zespołów Hey i Indios Bravos – Piotr Banach wraca do Piły ze swoim projektem BAiKA. Banach, Kafi i Marcin Żabiełowicz zagrają w klubie Rockopolis w niedzielę, 11 listopada.

BAiKA to skrót od Banach i Kafi. Twórcą tego projektu jest założyciel zespołów Hey i Indios Bravos, Piotr Banach. Wokalistką – Katarzyna Sondej (Kafi), artystka obdarzona wyjątkowym głosem i charyzmą. Kafi gra też na instrumentach klawiszowych. BAiKA zaczynała jako duet w listopadzie 2015 roku, a niedawno do formacji dołączył gitarzysta zespołu Hey, Marcin Żabiełowicz.

Grają rocka, ale w ich twórczości można też odnaleźć echa muzyki elektronicznej, reggae, bluesa, a nawet punk-rocka.

W niecały rok po debiucie formacji BAiKA ukazała się płyta, którą sami autorzy określają jako „przedpłytę”. Zawiera ona materiał zarejestrowany na żywo w Radiu Koszalin i trzy dodatkowe utwory studyjne. W lutym tego roku zespół zaprezentował swój debiutancki, studyjny album – „Byty zależne”, który został bardzo dobrze przyjęty tak przez słuchaczy, jak i recenzujących go dziennikarzy. Piosenki duetu pojawiały się niejednokrotnie na radiowych listach przebojów, zdobywając czołowe miejsca, między innymi w rockowej rozgłośni Antyradio. Gościły też na antenie radiowej Trójki.

Koncerty zespołu, mimo trzyosobowego składu, nie odbiegają energią i ilością generowanych dźwięków od formacji wyposażonych w dużo bogatsze instrumentarium. Niewątpliwym atutem jest znakomity kontakt muzyków z publicznością i ich sceniczne interakcje.

BAiKA w Rockopolis (Piła, ul. Pocztowa 1) – w niedzielę, 11 listopada 2018 o 20.00.

Bilety: w przedsprzedaży za 15 złotych (dla Gości, którzy potwierdzą udział w wydarzeniu na Facebooku, 20 złotych – w przedsprzedaży dla pozostałych osób, oraz 25 złotych – w przypadku zakupu przy wejściu do klubu w dniu koncertu.

Rockopolis Team 🙂
fot. materiały prasowe

w_niedziele_w_rockopolis00

w_niedziele_w_rockopolis05 w_niedziele_w_rockopolis01 w_niedziele_w_rockopolis02 w_niedziele_w_rockopolis03 w_niedziele_w_rockopolis04