Beata Dudzińska nowym prezydentem Piły!

W nocy z niedzieli na poniedziałek poznaliśmy wyniki drugiej tury wyborów samorządowych, które odbyły się 21 kwietnia 2024 r. W Pile o fotel prezydenta walczyła Beata Dudzińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej, która otrzymała 14 548 głosów (71,01%) oraz Marcin Porzucek reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość, który otrzymał 5940 głosów (28,99 %). Taki wynik oznacza, że Piła ma nowego prezydenta Beatę Dudzińską, która wcześniej była zastępcą prezydenta Piły Piotra Głowskiego, który od października zeszłego roku jest posłem ziemi pilskiej. Frekwencja w niedzielnym głosowaniu sięgnęła 38,59 proc.

 

– Dla wielu z nas było ciekawych jak ten poniedziałkowy poranek się rozpocznie. Dla mnie rozpoczął się świetnie i dla wielu ludzi, którzy zaufali mi przy urnach wyborczych przy frekwencji  na poziomie 38 procent.  Wynik niedzielnych wyborów  oznacza, że zamykam trudny  rozdział, który trwał od 15 października. Najpierw po wyborach musiałam odejść z pracy (UM Piły), a od stycznia tego roku pełniłam  funkcję prezydenta miasta Piły. Mimo to zapamiętam ten czas zaskakująco, bo bardzo życzliwy i to ciepło, które od mieszkańców otrzymywałam przełożyło się w niedzielnych wyborach na wynik 14 548 głosów. To była ta moc, która pozwoliła mi zwyciężyć. Przez najbliższe 5 lat będę  robić wszystko by stanąć  na wysokości zadania, którego się  podjęłam. Dziękuję  wszystkim za oddane głosy. Dziękuje posłowi Piotrowi Głowskiemu za zaufanie, że mnie powierzył funkcję zastępcy prezydenta Piły. Dziękuje radnym KO, że  są za mną i pomagali w kampanii wyborczej, ponieważ  szliśmy, jako zespół- mówi nowa prezydent Piły Beata Dudzińska. – Wielokrotnie mówiłam, że chce wyjść do mieszkańców i to tak naprawdę już się zdarzyło, a nie było to na użytek, tylko kampanii wyborczej. Mimo że mieszkańcy mogli mnie ocenić wyborach pierwszy raz to mieli szansę obserwować mnie jak pracował dla Piły przez ostatnie czternaście lat, jako wiceprezydent . Wiec kontynuacja będzie podobna. Zdaje sobie sprawę, że nie każdy dzień będzie piękny jak dziś. Przyjdą  też  trudne problemy i będę musiała z nimi się zmierzyć. Będę   reprezentować dobro ogółu i dokładnie  tłumaczyć podjęte decyzje, by próbowano przynajmniej  mnie zrozumieć. Mam nadzieję ze nie będzie ich dużo tylko dobre  decyzje, z których mieszkańcy będą zadowoleni. Ja, gdy spotykam się z mieszkańcami podczas różnych wydarzeń  nie pytam, kto, z jakiej partii, jaka ideologia -wszyscy są dla mnie ważni. Mam nadzieję, że ci, którzy nie zaufali mi w tym momencie to zainteresowaniem obdarzą mnie kredytem zaufania, a przynajmniej szansę na dialog – dodaje Beata Dudzińska.

 

Na dziś nie znamy nazwisk osób, które będą zastępcami Beaty Dudzińskiej i za jaki miejski obszar będą odpowiadać. Natomiast wiemy po wyborach 7 kwietnia mieszkańcy wybrali do Rady Miasta Piły 14 radnych z KO  na 23-osobowy  skład rady.

 

O  fotel prezydenta Piły w pierwszej turze wyborów ubiegało się siedmioro kandydatów. Na Beatę  Dudzińską zagłosowało wówczas 12 124 osób, (47,59 proc. głosujących).  Natomiast  Marcina Porzucka poparło 5 020 wyborców (19,71 proc. głosujących mieszkańców).

 

Za pomocą portalu Facebooka w niedzielny wieczór pogratulował  zwycięstwa Beacie  Dudzińskiej jej  rywal polityczny poseł Marcin Porzucek, który również ma nadzieję, że kolejne lata faktycznie będą w Pile czasem dialogu, rozwoju i bezpieczeństwa.

 

Sebastian Daukszewicz