Będąc pod wpływem alkoholu rozbił i porzucił skradziony wcześniej pojazd

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego odnaleźli i zatrzymali pijanego 27-letniego sprawcę kolizji. W trakcie działań ustalono także, że pojazd, którym poruszał się mężczyzna został przez niego wcześniej skradziony na terenie miasta Poznania.

W minioną sobotę (9 maja br.), w godzinach nocnych funkcjonariusze pilskiej drogówki udali się na drogę krajową nr 10 w okolice miejscowości Stara Łubianka, gdzie w przydrożnym rowie miał stać rozbity po kolizji samochód. Po dojeździe na miejsce policjanci zastali pusty, uszkodzony pojazd, którego kierowca wcześniej oddalił się z miejsca zdarzenia. Po zabezpieczeniu miejsca funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do penetracji terenu w poszukiwaniu osób poszkodowanych, ewentualnych pasażerów oraz kierującego. W trakcie prowadzonych działań, za miejscowością Stara Łubianka policjanci zauważyli i zatrzymali mężczyznę, który mimo swojej starannej próby wprowadzenia funkcjonariuszy w błąd, okazał się kierującym pojazdem i sprawcą kolizji. Mężczyzna miał 0,61 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

27-letni mieszkaniec gminy Strzelno został niezwłocznie zatrzymany, a w toku dalszych działań policjanci ustalili, że mężczyzna najpierw ukradł pojazd ze stolicy Wielkopolski, a następnie poruszając się w stanie nietrzeźwości stracił nad nim panowanie i dachował na terenie powiatu pilskiego. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Pile mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile

będąc_pod_wplywem1_01

będąc_pod_wplywem1_02