Będzie niższa opłata targowa w okresie zimowym?

Jeszcze w tym miesiącu Radni Rady Miasta Piły mają dostać projekt od Prezydenta Piły dot. opłaty targowej, która umożliwi obniżyć wysokość pobieranej na Targowisku Miejskim opłaty o 50% w miesiącach styczeń, luty 2016 r. W okresie zimowym obroty handlujących są zwykle dużo niższe niż w pozostałych miesiącach. Opłaty targowe ostatni raz były zmieniane w 2004 r.

– Wpłynęło do nas pismo, w którym handlowcy Targowiska Miejskiego zwracają się z prośbą do Urzędu Miasta o obniżenie opłaty targowej w sezonie zimowym. Projekt uchwały, aby tak się stało to inicjatywa prezydenta, ale też nie ukrywam, że byłem jedną z osób, która po licznych konsultacjach z prezesem spółki Tarpil, handlowcami zasugerowała rozważenie takiej możliwości przynamniej na próbę. Pan prezydent postanowił tę próbę podjąć i teraz to już od radnych będzie zależeć czy obniżymy opłaty od nowego roku- mówi Rafał Zdzierela, przewodniczący Rady Miasta Piły.

Jak zaznacza prezydent Piły wiele miast podjęło decyzję całkowitej likwidacji opłat. W Pile handlujący wiedzą, że pieniądze, które zostają pobierane od nich są dobrze inwestowane. Targowisko zmieniło się nie do poznania i są dobre warunki do handlu m.in. przez zadaszenie stoisk, dzięki czemu swój biznes kupcy mogą prowadzić, nawet, kiedy na dworze pada śnieg czy deszcz.

Czy ta forma wspierania przedsiębiorczości ma szansę powodzenia i sprawdzi się w tych dwóch miesiącach? Prezydent liczy, że to się uda. A jak będzie przekonamy się zapewnie po sezonie zimowym.

Sebastian Daukszewicz

bedzie_nizsza_oplata00

bedzie_nizsza_oplata05 bedzie_nizsza_oplata01 bedzie_nizsza_oplata02 bedzie_nizsza_oplata03 bedzie_nizsza_oplata04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *