Będzie nowe przejście dla pieszych na Jadwiżynie!

Były pisma,  interpelacje radnych do władz miasta… i w końcu mieszkańcy Jadwiżyna doczekają się budowy przejścia dla pieszych przez ul. 500–lecia Piły na wysokości marketu Kaufland. Jeśli wszystko pójdzie w dobrym kierunku, inwestycja zostanie oddana do użytku już za 3 miesiące. Obecnie jeszcze piesi przechodzą w miejscu nieoznakowanym, co zwiększa ryzyko potrąceń.  

W poniedziałek, 1 lutego 2016 roku, w miejscu gdzie powstanie nowe przejście, z dziennikarzami spotkał się prezydent Piły Piotr Głowski w towarzystwie Teresy Jakubowskiej, dyrektor wydziału rozwoju i funduszy europejskich UM w Pile oraz Zdzisławy Karpińskiej, dyrektor Zespołu Szkół nr 2, która startuje wyborach uzupełniających do Rady Miasta Piły.

– Mieszkańcy wydeptali swoje przejście bardzo nieoficjalne, ale jednak takie, które jest im potrzebne. Przygotowaliśmy dokumentację i ruszymy z pracami, które będą wkrótce tu realizowane. To przejście będzie nawiązywało do właśnie tej wydeptanej ścieżki, którą mieszkańcy sami wskazali. Mam nadzieję, że będzie to udogodnienie dla mieszkańców, którzy po drugiej stronie robią zakupy. Udało nam się dogadać z siecią handlową Kaufland, która kwotą 10 tysięcy złotych dofinansuje tę inwestycję – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. – Na tym przykładzie chciałem pokazać jak ważne jest zaangażowanie wielu osób w projekty miejskie, nie tylko kiedy są wybory. O tym przejściu wiele razy rozmawiałem z panią Zdzisławą Karpińską i dziś przekazujemy dobre informacje dla mieszkańców Jadwiżyna.

Lokalizację przejścia wyznaczono w miejscu odbywającego się ruchu pieszych (wydeptany skwer). Projekt dwóch przejść dla pieszych, jak mówi Teresa Jakubowska, nie przewiduje budowy sygnalizacji świetlej. Termin zakończenia inwestycji to 11 maja 2016 roku.

Sebastian Daukszewicz

bedzie_nowe_przejscie00

bedzie_nowe_przejscie16 bedzie_nowe_przejscie01 bedzie_nowe_przejscie02 bedzie_nowe_przejscie03 bedzie_nowe_przejscie04 bedzie_nowe_przejscie05 bedzie_nowe_przejscie06 bedzie_nowe_przejscie07 bedzie_nowe_przejscie08 bedzie_nowe_przejscie09 bedzie_nowe_przejscie10 bedzie_nowe_przejscie11 bedzie_nowe_przejscie12 bedzie_nowe_przejscie13 bedzie_nowe_przejscie14 bedzie_nowe_przejscie15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *