Będzie sportowo i kulturalnie podczas sezonu wiosenno-letniego w Pile

Znamy rozkład imprez sportowo-kulturalnych, które w sezonie wiosenno-letnim odbędą się w Pile. Już dziś warto zapoznać się z tymi propozycjami i uwzględnić je przy planowaniu urlopu. Z pewnością każdy z naszych Czytelników znajdzie imprezę, na którą zechce wybrać się w gronie najbliższych. O imprezach, które nas czekają w najbliższym czasie poinformował dyrektor MOSiR Dariusz Kubicki oraz dyrektor RCK Stanisław Dąbek.

Pierwszą plenerową imprezą, na którą zaprasza Urząd Miasta Piły oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu jest II Krajowa Wystawa Miasto Ogród, która odbędzie się 18-19 kwietnia na pilskiej Wyspie.

Długi weekend majowy 2015 w Polsce upływa pod znakiem koncertów, dobrej zabawy i odpoczynku w plenerze. Tak też będzie w Pile, w Parku na Wyspie. 1 maja odbędzie się 4. Ćwierćmaraton muzyczny, a wieczorem występ zespołu Farba znanego z takiego hitu jak „Chcę tu zostać’. 2 maja od 14.00 zaprezentują się Strongmeni, którzy rywalizować będą o puchar Polski a wieczorem koncert zespołu disco polo Mega Dance. 3 maja gwiazdą pikniku na Wyspie będzie zespół Red Lips ze swoim hitem „To co nam było”.

16 maja Noc Muzeów z inscenizacją wojenną w plenerze, a w RCK wycieczka po znanym Muzeum formie filmu na dużym ekranie.

16 i 17 maja zapraszamy na pilskie lotnisko, gdzie odbędzie się II Międzynarodowy Zlot Dwupłatowców. Atrakcją będzie występ akrobatyczny Scandinavian Airshow. 23 maja studenci zapraszają na Juwenalia. 30 maja Galopada na stadionie przy Aquaparku.

13 czerwca na torze żużlowym odbędzie się impreza Polish Speedway Battle, w ramach, której rozegrany zostanie mecz Polska – Reszta Świata. Skład drużyny dla naszych zawodników wybierze ikona światowego żużla Hans Nielsen, który przez wiele lat był zawodnikiem Polonii Piła.

12 czerwca na Deptaku 3 Międzynarodowy Konkurs Skoku o Tyczce. 21 czerwca Regaty łodzi smoczych na Gwdzie o puchar Prezydenta Piły.

Od 24 do 28 czerwca w Pile na deptaku przy Śródmiejskiej odbędzie się Jarmark Św. Janów patronów naszego miasta. Ta impreza wpisuje się w Bukowińskie Spotkania, które w tym samym czasie się odbędą.

26 czerwca na zakończenie roku szkolnego, a na rozpoczęcie wakacji, na Pl. Staszica wystąpi Margaret znana z piosenki Thank You Very Much.

W 2015 roku projekt Plaża Open zagości ponownie na Płotkach w dniach 31 lipca – 2 sierpnia.

W wakacje nie zabraknie Parkowych Spotkań, będą odbywały się w każdą niedzielą, a w sierpniu Music Festival & Master Class. Na zakończenie wakacji, 29 sierpnia odbędzie się impreza z Radiem Zet w ramach, której z Grodu Staszica będzie prowadzona lista przebojów oraz odbędzie się koncert zespołu Blue Cafe.

O szczegółach danych imprez będziemy informować na bieżąco. Już dziś serdecznie na nie zapraszamy.

(SE)

bedzie_sportowo01

bedzie_sportowo02 bedzie_sportowo03 bedzie_sportowo04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *