Będzie więcej siedzisk na stadionie żużlowym!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił zwycięzcę przetargu na montaż nowych siedzisk na stadionie żużlowym przy ul. Bydgoskiej 76 w Pile. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma TAMEX Obiekty Sportowe z Warszawy, która ma wykonać inwestycję do końca czerwca 2016 roku. Ale to jeszcze nie koniec. Jak zapowiada Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiRu, na ten obiekt ma trafić ponad 450 krzesełek z amfiteatru, który zlokalizowany jest przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Żeromskiego w Pile.

– W Budżecie Obywatelskim na nowe siedziska na stadionie żużlowym zaplanowano kwotę 300 tysięcy złotych. W piątek rozstrzygnęliśmy przetarg. Firma, która dała najkorzystniejszą ofertę wymieni 1842 siedzenia, co daje niespełna 7 siedem sektorów. Chcielibyśmy, żeby to było pełne siedem sektorów na przeciwległej prostej od startu. Obecnie tam jest dziewięć sektorów. Firma TAMEX tak będzie robić, aby prace montażowe postępowały w ramach jednego sektora, czyli jak będzie potrzeba wyłączyć jakiś sektor na mecz, to będzie to jeden, a nie kilka. Chcemy, aby było to najmniej uciążliwe dla kibiców, bo jak widać frekwencja jest spora na meczach żużlowych – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR Piła.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile chce także uzupełnić (wymienić te uszkodzone), sektory na trybunie głównej i VIP-owskiej na stadionie żużlowym, krzesełkami które pochodzić będą z amfiteatru przy hali na Żeromskiego. Być może także one się pojawią w sektorze gości. Jednak w tym temacie nie padają żadne konkretne terminy. Tym zadaniem zajmą się pracownicy MOSiRu w czasie wolnym od imprez plenerowych, które już od najbliższego weekendu ruszają w Pile.

Sebastian Daukszewicz

bedzie_wiecej_siedzisk00

bedzie_wiecej_siedzisk05 bedzie_wiecej_siedzisk01 bedzie_wiecej_siedzisk02 bedzie_wiecej_siedzisk03 bedzie_wiecej_siedzisk04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *