Bezpieczeństwo działkowców i ich mienia

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile kontrolują tereny lokalnych ogrodów działkowych, gdzie rozmawiają z mieszkańcami o potencjalnych zagrożeniach jakie mogą pojawić się w sezonie wakacyjnym oraz apelują o właściwe zabezpieczanie swojego mienia.

Sezon letni to czas, który charakteryzuje się wzrostem aktywności działkowiczów. Niestety jest to również okres, w którym nasilają się przestępstwa związane z włamaniami oraz kradzieżami różnych przedmiotów. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile od początku wakacji pojawiają się na terenach ogrodów działkowych, aby rozmawiać z mieszkańcami i uświadamiać ich o potencjalnych zagrożeniach.

Apelujemy do mieszkańców o to, aby zwracali szczególną uwagę na zabezpieczenie swojego mienia oraz nieruchomości. Dotyczy to w szczególności miejsc, do których zaglądamy sporadycznie. Pamiętajmy, aby nie zostawiać na zewnątrz budynków cennych urządzeń lub przedmiotów, odpowiednio zabezpieczać swoje pojazdy, a przede wszystkim zamykać okna i drzwi od swoich nieruchomości.

W przypadku planowania wyjazdu warto jest poinformować o tym fakcie najbliższych sąsiadów, którzy będą mogli doglądać naszych własności takich jak działki, altany ogrodowe, garaże, mieszkania oraz domy.

Zwracamy również uwagę, aby nie bagatelizować sygnałów, które mogą świadczyć o próbach popełnienia przestępstwa. W przypadku zauważenia podejrzanych osób lub usłyszenia niepokojących odgłosów prosimy o przekazywanie tych informacji dyżurnemu pilskiej jednostki pod bezpośredni numer telefonu: 47 77 415 60 lub 47 77 414 44.

sierż. szt. Wojciech Zeszot
KPP w Pile

bezpieczenstwo_dzialkowcow

bezpieczenstwo_dzialkowcow_02 bezpieczenstwo_dzialkowcow_03 bezpieczenstwo_dzialkowcow_04 bezpieczenstwo_dzialkowcow_05 bezpieczenstwo_dzialkowcow_06 bezpieczenstwo_dzialkowcow_07 bezpieczenstwo_dzialkowcow_08