Bezpieczne wakacje

11 czerwca 2015 r. na Stanicy Wodnej nad Zalewem Koszyce w Pile, kajakarze ze Stowarzyszenia SN Zwałka i żeglarze z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego „Wodniak” mieli zaszczyt gościć wychowawców i uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile. W akcji pt. „Bezpieczne wakacje” wzięli udział zaproszeni przez Radę Rodziców przy SOSW w Pile , Strażacy z KP PSP, Policjanci z KPP, Ratownicy WOPR, kajakarze ze stowarzyszenia SN Zwałka i żeglarze z UKŻ „WODNIAK”.

Podczas spotkania uczniowie SOSW mieli okazję zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz praktycznego przećwiczenia nabytej wiedzy na manekinach pod nadzorem ratowników WOPR. Odbyły się również pokazy na wodzie, w tym akcja ratownicza i reanimacyjna osoby tonącej, którą to przeprowadzili strażacy wzbudzając ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Ponadto dzieci dowiedziały się m.in. co powinny ze sobą zabrać wybierając się nad wodę, gdzie wolno się kąpać, jak bezpiecznie się opalać, kiedy należy wyjść z wody i o wielu innych ważnych elementarnych zasadach bezpieczeństwa nad wodą i nie tylko.

Policjanci przypomnieli numery alarmowe oraz powiedzieli jakie istotne informacje należy przekazać przy wzywaniu pomocy, czego unikać i na co zwracać uwagę przy zawieraniu nowych znajomości, również tych przez internet. Wszyscy uczestnicy biorący udział w akcji „Bezpieczne wakacje” mieli możliwość popływania kajakami i jachtem żaglowym, dowiedzieli się o zasadach panujących na jednostkach pływających, co na pewno dla wielu było ciekawym przeżyciem i zostanie na długo w pamięci.

M.P.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *