„Bezpieczne Walentynki 2024”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile zachęca kolejny raz do włączenia się w realizację akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Bezpieczne Walentynki 2024”. W miesiącu lutym uwaga wszystkich zakochanych skupia się na jednej, wspólnej dacie 14 lutego – Walentynki. Choć ten dzień jest tylko symbolem wszystkich zakochanych, to właśnie wtedy w szczególny sposób uświadamiamy sobie jacy jesteśmy dla siebie ważni, jak bardzo potrzebujemy być blisko ukochanej osoby, jak bardzo ważna jest dla nas jej akceptacja, czy spojrzenie pełne zrozumienia.

 

Jest to też dobry czas aby wspomnieć o profilaktyce zakażeń wirusem HIV i okazja do zwrócenia uwagi na fakt, by pamiętać o własnym zdrowiu. W związku z potrzebą podnoszenia poziomu świadomości i wiedzy społeczeństwa przekazuję aktualne dane epidemiologiczne dotyczące HIV oraz przypadków kiły i HCV w województwie wielkopolskim oraz informację o Punkcie Konsultacyjno – Diagnostycznym w Poznaniu wykonującym bezpłatnie i anonimowo badania na obecność wirusa HIV, HCV i kiły.

 

Więcej informacji na temat problematyki HIV/AIDS można uzyskać na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS: www.aids.gov.pl oraz na systematycznie zamieszczanych postach Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile na portalu społecznościowym Facebook.

 

Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *