„Bezpieczny senior na drodze” na Placu Staszica w Pile

Nie w swojej siedzibie na ul. Lotniczej, a w centrum miasta, na Placu Staszica Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile przy współpracy firmy SPH Credo Jacka Bogusławskiego zorganizował 23 września czwartą edycję pikniku edukacyjno – rekreacyjnego: „Bezpieczny senior na drodze”.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości seniorów na temat zagrożeń, na które mogą być narażeni w ruchu drogowym.

– Jak wiemy WORD w Pile stawia na bezpieczeństwo ruchu drogowego. W ciągu ostatnich lat, corocznie na ten cel przekazujemy kwotę ok. miliona złotych. To jest na drogi, ścieżki rowerowe, wyposażenia gabinetów wychowania komunikacyjnego w szkołach oraz na szkolenie młodzieży i seniorów. Jest to czwarta jesienna edycja spotkania z seniorami i po raz pierwszy wychodzimy po za naszą siedzibę. Chcemy zainteresować mieszkańców, zachęcić ich do skorzystania z urządzeń, które pokazują bezpieczeństwo i zagrożenia. Dziś można było skorzystać z symulatora dachowania, sprawdzić reakcję na poślizg z wykorzystaniem troleja, pokonać odcinek drogi w alkogoglach, czy też nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Odbył się również konkurs o ruchu drogowym dla seniorów. Po wynikach widzimy, że nasi seniorzy są z wiedzą na bieżąco. Pewnie są to osoby na co dzień aktywne w ruchu drogowym. My co roku wychodzimy do seniorów, zapraszając ich do nas, aby zapoznać Ludzi Trzeciego Wieku z aktualnymi przepisami. Widać spore zainteresowanie tym przedsięwzięciem ludzi starszych i dlatego widzimy sens organizacji takich imprez – mówi Zbigniew Przeworek, dyrektor WORD w Pile.

Sebastian Daukszewicz
Fot. (SE) & MM

bezpieczny_senior_na_drodze10

bezpieczny_senior_na_drodze53 bezpieczny_senior_na_drodze11 bezpieczny_senior_na_drodze12 bezpieczny_senior_na_drodze13 bezpieczny_senior_na_drodze14 bezpieczny_senior_na_drodze15 bezpieczny_senior_na_drodze16 bezpieczny_senior_na_drodze17 bezpieczny_senior_na_drodze18 bezpieczny_senior_na_drodze19 bezpieczny_senior_na_drodze20 bezpieczny_senior_na_drodze21 bezpieczny_senior_na_drodze22 bezpieczny_senior_na_drodze23 bezpieczny_senior_na_drodze24 bezpieczny_senior_na_drodze25 bezpieczny_senior_na_drodze26 bezpieczny_senior_na_drodze27 bezpieczny_senior_na_drodze28 bezpieczny_senior_na_drodze29 bezpieczny_senior_na_drodze30 bezpieczny_senior_na_drodze31 bezpieczny_senior_na_drodze32 bezpieczny_senior_na_drodze33 bezpieczny_senior_na_drodze34 bezpieczny_senior_na_drodze35 bezpieczny_senior_na_drodze36 bezpieczny_senior_na_drodze37 bezpieczny_senior_na_drodze38 bezpieczny_senior_na_drodze39 bezpieczny_senior_na_drodze40 bezpieczny_senior_na_drodze41 bezpieczny_senior_na_drodze42 bezpieczny_senior_na_drodze43 bezpieczny_senior_na_drodze44 bezpieczny_senior_na_drodze45 bezpieczny_senior_na_drodze46 bezpieczny_senior_na_drodze47 bezpieczny_senior_na_drodze48 bezpieczny_senior_na_drodze49 bezpieczny_senior_na_drodze50 bezpieczny_senior_na_drodze51 bezpieczny_senior_na_drodze52

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *