Bezpłatne szkolenie dla motocyklistów „MotoPomocni” w Pile już w sobotę

Motocykliści z Piły i okolic już teraz mogą rejestrować się na organizowane przez MotoPomocni.pl bezpłatne szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych. Najbliższe szkolenie w Pile odbędzie się 18 marca 2017 r.

Celem warsztatów jest przygotowanie motocyklistów do nadchodzącego sezonu poprzez podniesienie ich umiejętności jazdy, zwiększenie świadomości bezpieczeństwa oraz przygotowanie na sytuację kryzysową jaką jest wypadek komunikacyjny. Szkolenie trwa siedem godzin i jest podzielone na bloki tematyczne prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów oraz trenerów. Podczas zajęć uczestnicy będą ćwiczyć wykorzystując profesjonalny sprzęt dydaktyczny.

W ramach programu szkoleniowego, organizatorzy przewidują zajęcia dotyczące najważniejszych zasad związanych z udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. W planach są również bloki tematyczne poświęcone bezpieczeństwu zarówno aktywnemu, jak i biernemu, włączając w to technologie wspierające bezpieczeństwo w nowoczesnych motocyklach oraz prawidłowe dobranie odzieży i akcesoriów motocyklowych. Całość warsztatów zwieńczą informacje dotyczące techniki jazdy. Eksperci przekażą informacje na temat ergonomii i zasad regulacji motocykla pod użytkownika, zaprezentują ponadto podstawowe pozycje na motocyklu i omówią najważniejsze techniki jazdy.

Podczas warsztatów zostanie zaprezentowany także inteligentny system ratunkowy dla jednośladów „Bezpieczny motocykl”, którego dostawcą jest Konsalnet, będący jednocześnie partnerem kampanii. Dzięki systemowi, użytkownik motocyklu dowie się o próbie kradzieży w następstwie zmiany położenia pojazdu,
a także zwiększy swoje bezpieczeństwo, gdyż system automatycznie powiadamia służby o wypadkach.

Formularz rejestracyjny mieszkańcy Piły znajdą na stronie https://motopomocni.pl/bezpieczenstwo/bezpieczny-i-motopomocny-motocyklista/
Zachęcamy do rejestracji!

Kamil Gapiński

bezplatne_szkolenie_dla_motocyklistow00

bezplatne_szkolenie_dla_motocyklistow01