Bezpłatny dowóz pacjentów na badania w Szpitalu

Bezplatny_dowoz_pacjentow

W Szpitalu Specjalistycznym w Pile prowadzone są bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów piersi, płuc i oskrzeli oraz jelita grubego. Badania są całkowicie bezpłatne, a osoby które nie mają możliwości dojazdu, mogą skorzystać z nieodpłatnego transportu.

– Chcemy, aby jak najwięcej mieszkańców mogło skorzystać z badań profilaktycznych w Szpitalu, dlatego też oferujemy darmowy dowóz na badania i po nich, odwiezienie pacjenta do domu – mówi starosta Franciszek Tamas. Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nie mają możliwości dojazdu, bądź też nie stać ich na to.

Badania prowadzone są w ramach realizowanego przez Powiat Pilski programu „Poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu na obszarze powiatu pilskiego – profilaktyka chorób nowotworowych” realizowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa.

Aby wziąć udział w badaniach wystarczy wypełnić ankietę, można ją otrzymać w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, w Przychodniach Rejonowych, Ośrodkach Zdrowia na terenie powiatu pilskiego, urzędach miast i gmin, Starostwie Powiatowym oraz na stronie internetowej www.zdrowie.powiat.pila.pl i www.szpitalpila.pl.

– Ankiety są systematycznie przez nas odbierane, więc osoba zainteresowana badaniami nie ponosi kosztu dostarczenia ich do Szpitala – mówi Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile. – Ankietę można wypełnić też u nas w Szpitalu – a jeżeli jest potrzeba – pomogą przy tym studenci PWSZ.

Każdą ankietę analizuje lekarz internista pod kątem wskazań medycznych. Po takiej weryfikacji, pracownicy Szpitala kontaktują się telefonicznie z każdym pacjentem i informują czy został zakwalifikowany na badanie czy też nie. Dlatego też niezmiernie ważne jest aby podawać w ankietach właściwe dane kontaktowe. Osoba rejestrująca na badanie uzgadnia z pacjentem dogodny dla niego termin (badania wykonywane są od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 do 20.00) oraz oferuje – na życzenie pacjenta – darmowy transport.

Szczegółowych informacji udziela Szpital Specjalistyczny w Pile tel. 67 210 62 06 oraz Wydział Funduszy Pomocowych i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Pile tel. 67 210 93 15. Więcej na www.zdrowie.powiat.pila.pl .

Agnieszka Matusiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *