Bieg Jesieni po raz dziewiąty

Bieganie to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu i na poprawę naszego zdrowia. O tym, że jest to forma wypoczynku, która z pewnością pozytywnie wpłynie na jesienne wahania nastroju mogli przekonać się uczestnicy pilskiego Biegu Jesieni. Po raz dziewiąty, niezmiennie na trasie Gościniec Rębajło – OTW Płotki, 520 uczestników miało do pokonania trasę 3,5 km. Wszystkim uczestnikom tego cyklicznego biegu po zdrowie przy towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.

Na mecie uczestników witał Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta miasta Piły oraz Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR-u, którzy wręczali słodkiego batona. Oczywiście nie mogło zabraknąć smakowitej grochówki, którą dostarczyli Państwo Rydwańscy.

– Poprzez organizację tego typu biegów chcemy ludzi wyciągać z domu o każdej porze roku. Aby nie siedzieli przed telewizorem czy komputerem, tylko się ruszali, bo ruch to zdrowie. Martwię się już o przyszłość, o bieg sylwestrowy, ponieważ rok temu mieliśmy ponad tysiąc uczestników. Jeśli miałby być taki progres frekwencji jak w tym dzisiejszym biegu, to będziemy musieli zwiększyć budżet tej imprezy. To wszystko ładnie wygląda, ale też kosztuje. Na bieg sylwestrowy będą przygotowane również nagrody. Jednak jest to satysfakcja, że inwestujemy pieniądze w tego typu przedsięwzięcia, bo one zwracają się i będą się zwracać po latach. Inwestycja w zdrowie to najlepsza inwestycja – mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR Piła.

Warto wspomnieć, że ze względu na przebudowę Ośrodka na Płotkach meta był zlokalizowana kilka metrów dalej, tuż przy plaży i pilskim jeziorze.

Sebastian Daukszewicz

bieg_jesieni10

bieg_jesieni52 bieg_jesieni11 bieg_jesieni12 bieg_jesieni13 bieg_jesieni14 bieg_jesieni15 bieg_jesieni16 bieg_jesieni17 bieg_jesieni18 bieg_jesieni19 bieg_jesieni20 bieg_jesieni21 bieg_jesieni22 bieg_jesieni23 bieg_jesieni24 bieg_jesieni25 bieg_jesieni26 bieg_jesieni27 bieg_jesieni28 bieg_jesieni29 bieg_jesieni30 bieg_jesieni31 bieg_jesieni32 bieg_jesieni33 bieg_jesieni34 bieg_jesieni35 bieg_jesieni36 bieg_jesieni37 bieg_jesieni38 bieg_jesieni39 bieg_jesieni40 bieg_jesieni41 bieg_jesieni42 bieg_jesieni43 bieg_jesieni44 bieg_jesieni45 bieg_jesieni46 bieg_jesieni47 bieg_jesieni48 bieg_jesieni49 bieg_jesieni50 bieg_jesieni51