„Biegaj z nami” w Miasteczku Krajeńskim

132 osoby wystartowały 23 września w VII Biegu im. komandora Bolesława Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim. Był to już ósmy bieg w ramach powiatowego cyklu „Biegaj z nami”.

Wśród panów tryumfował Adrian Wyrzykiewicz, który sześciokilometrową trasę pokonał w czasie  17:56:68, i o blisko pół minuty wyprzedził Rafała Stachowskiego i trzeciego na mecie – Krzysztofa Zawistowskiego. Wśród pań najszybsza była Monika Kapera (20:26:11). Druga na mecie była Michalina Makowiecka, a trzecia Anna Skrzypczak. Do rywalizacji stanęli również „kijkarze”. Impreza okazała się udana pod względem organizacyjnym, a zawodnikom dopisała piękna pogoda.

– Bieg im. komandora Bolesława Romanowskiego to ciekawe, sportowe wydarzenie, które przyczynia się do tworzenia więzi między pokoleniami, ponieważ uczestnikami biegu są zarówno dzieci jak i dorośli mieszkańcy i to nie tylko z naszej gminy  – mówi Małgorzata Włodarczyk, wójt gminy Miasteczko Krajeńskie. – Impreza ta utrwala także wiedzę o największym Bohaterze Polskiej Marynarki Wojennej, dowódcy ORP Dzik, komandorze Bolesławie Romanowskim, który był synem tej ziemi, naszej ziemi. Bieg ten promuje nie tylko naszą gminę i zdrowy tryb życia, lecz także historię i jej wybitnych Synów, a takim niewątpliwie był kmdr Bolesław Romanowski.

– Dziękuję organizatorom cyklu „Biegaj z nami” za tak wzorowo przeprowadzone kolejne zawody – mówi Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile. – Osobiście bieg był dla mnie debiutem w tym cyklu i żałuję, że dopiero teraz spróbowałem. Co prawda odczuwałem jeszcze trudy środowego meczu w piłkę nożną, ale dałem z siebie wszystko! Byłem w połowie stawki więc jest to dobra wróżba  na przyszłość mojej kariery biegacza. Raz jeszcze dziękuję i gratuluję pani wójt Małgorzacie Włodarczyk, kierownikowi biegu Alicji Stachowskiej i Michałowi Miszczakowi, zajmującemu się sportem w Starostwie Powiatowym w Pile oraz wszystkim innym zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

W cyklu „Biegaj z nami” odbędą się jeszcze tylko dwa biegi: 1 października w Wysokiej IX Bieg im. Powstańców Wielkopolskich oraz na zakończenie, 11 listopada, X Bieg Niepodległości w Pile.

A.M.

biegaj_z_nami01

biegaj_z_nami02 biegaj_z_nami03 biegaj_z_nami04 biegaj_z_nami05 biegaj_z_nami06 biegaj_z_nami07 biegaj_z_nami08 biegaj_z_nami09

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *