Biegli po zdrowie w Osieku

Mnóstwo atrakcji, nagród i setki uśmiechów – tak wyglądała sobotnia odsłona największej kampanii prozdrowotnej w Wielkopolsce w gminie Wyrzysk. W Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią spotkali się uczestnicy akcji z subregionu 1., z  Krajenki, Wysokiej, Chodzieży oraz z Wyrzyska. W biegach po zdrowie wzięło udział 196 osób.

Impreza rozpoczęła się od konferencji prasowej dla lokalnych mediów. Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska oraz koordynator akcji w subregionie 1. Marcin Plebański przedstawili ideę kampanii. Imprezę oficjalnie otworzyła burmistrz Bogusława Jagodzińska wraz z posłem Marcinem Porzuckim.

 – Cieszę się, że udało nam się w gminie stworzyć całą rodzinę uzależnionych od sportu – mówiła pani burmistrz. – Uzależnienie od sportu jest jedynym uzależnieniem godnym polecenia.

Poseł Marcin Porzucek życzył wszystkim uczestnikom dobrej zabawy.

W trakcie trwania biegów, a także po ich zakończeniu można było zapoznać się z profilaktyką uzależnień, dokonać pomiaru cukru, ciśnienia, zważyć się oraz skorzystać z konsultacji prowadzonych przez ekspertów od zdrowego trybu życia. Można też było zwiedzić skansen Muzeum Kultury Lokalnej oraz wziąć udział w pokazach rzemiosła, w tym w zajęciach z kowalem.

Podczas całej imprezy odbywały się pokazy przygotowane przez straż pożarną, pokazy ratownictwa medycznego oraz szereg pogadanek z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa oraz z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Na koniec ogłoszono wyniki zawodów sportowych, a nagrody dla najlepszych wręczali burmistrz Bogusława Jagodzińska oraz Wykonawca kampanii Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Sebastian Drobczyński.

Zespół „Uzależnia Mnie Tylko Sport – Wiosna 2016”
Fot. piła.naszemiasto.pl

biegli_po_zdrowie00

biegli_po_zdrowie03 biegli_po_zdrowie01 biegli_po_zdrowie02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *