Biegli z pomocą dla chorego Adasia

Bieg Charytatywny „Biegniemy dla Adasia” na dystansie 2, 2 km z Aquaparku do SP nr 12 na ulicy Lelewela to inicjatywa, której celem było wykręcenie 7 marca dystansu 1389 km, czyli odległości między Piłą a Londynem, gdzie aktualnie przebywa trzyletni Adaś Undro, który walczy z guzem pnia mózgu. Na starcie stanęło 261 biegaczy, którzy pokonali łącznie 1524, 64 km (bieg główny plus okrążenia treningowe na stadionie przy Aqaparku). Na metę dotarli też sympatycy Nordic Walking.

– Jest pogoda, są dobre serca i jest sukces organizacyjny. Chcemy Adasiowi pomagać, dlatego dzisiejsza zbiórka była skierowana na to, aby zebrać pieniążki na radioterapię protonową. Dziś Adaś jest poddawany chemoterapii, ale wie ile ciepłych serc mu pomaga i to nas wszystkich cieszy. Jestem mile zaskoczona, ponieważ pomysł na ten bieg zrodził się w mojej głowie 3 tygodnie temu i jak się okazało mieszkańcy Piły i powiatu mają gorące serca i udało się to wydarzenie przeprowadzić – mówi organizatorka imprezy Justyna Jasoń.

Na mecie czekały dyplomy, ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek. Po biegu na terenie szkoły odbył się również Festyn Charytatywny „Pomóż Ratować Adasia”. Były gry i zabawy z nagrodami, kiermasz różności, animacje dla dzieci, koncerty, pokazy policji, ratowników medycznych, straży pożarnej. Organizatorzy nie zapomnieli o aukcji, w czasie której można było wylicytować ponad 50 przedmiotów, m.in. talon na tort marzeń – w formie buta biegacza, książki, piłka do gry w siatkówkę z autografami pilskich siatkarek, z kalendarzem.

Podczas Biegu udało się zebrać 4252, 88 zł oraz 1 funt. Kwota ulegnie powiększeniu o środki z aukcji i festynu. Jak zapewniają organizatorzy za rok odbędzie się podobna impreza charytatywna pod nazwą Biegniemy dla…”. Uczestnicy pobiegną dla innego potrzebującego dziecka z powiatu pilskiego.

Więcej o Adasiu możecie dowiedzieć się z jego blooga http://www.adam-undro.blogspot.co.uk/

Sebastian Daukszewicz

biegli_z_pomoca_dla_chorego10

biegli_z_pomoca_dla_chorego38 biegli_z_pomoca_dla_chorego11 biegli_z_pomoca_dla_chorego12 biegli_z_pomoca_dla_chorego13 biegli_z_pomoca_dla_chorego14 biegli_z_pomoca_dla_chorego15 biegli_z_pomoca_dla_chorego16 biegli_z_pomoca_dla_chorego17 biegli_z_pomoca_dla_chorego18 biegli_z_pomoca_dla_chorego19 biegli_z_pomoca_dla_chorego20 biegli_z_pomoca_dla_chorego21 biegli_z_pomoca_dla_chorego22 biegli_z_pomoca_dla_chorego23 biegli_z_pomoca_dla_chorego24 biegli_z_pomoca_dla_chorego25 biegli_z_pomoca_dla_chorego26 biegli_z_pomoca_dla_chorego27 biegli_z_pomoca_dla_chorego28 biegli_z_pomoca_dla_chorego29 biegli_z_pomoca_dla_chorego30 biegli_z_pomoca_dla_chorego31 biegli_z_pomoca_dla_chorego32 biegli_z_pomoca_dla_chorego33 biegli_z_pomoca_dla_chorego34 biegli_z_pomoca_dla_chorego35 biegli_z_pomoca_dla_chorego36 biegli_z_pomoca_dla_chorego37

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *