Bilans Akcji „Piesi” w Pile

Bilans_Akcji_Piesi

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile przeprowadzili w miniony poniedziałek na terenie miasta akcję „Piesi”. Podstawowymi założeniami zakończonych działań było ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych oraz skuteczna poprawa ich bezpieczeństwa.

W miniony poniedziałek (23 listopada) od wczesnych godzin porannych kilkunastu funkcjonariuszy pilskiej drogówki prowadziło na terenie miasta Piły akcję „Piesi”. Podczas realizowanych działań policjanci zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych oraz  prawidłowe zachowanie kierowców w obrębie oznakowanych przejść.

W trakcie realizowanych działań funkcjonariusze ujawnili 31 pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, przechodząc w miejscach niedozwolonych. Co istotne, właśnie tego rodzaju wykroczenie jest jedną z przyczyną wypadków z udziałem pieszych.

Organizatorzy zakończonej wczoraj akcji zapowiadają, że będzie ona powtarzana w bieżącym roku jeszcze kilkakrotnie. Jednocześnie w dalszym ciągu podczas codziennej służby policjanci drogówki będą zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Mamy nadzieję, że  dzięki podobnym działaniom, w skuteczny sposób zwiększy się bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Mł. asp. Żaneta Kowalska
KPP Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *