Blisko ludzi

porzucek_baner

Od trzech miesięcy mam zaszczyt z Państwa woli sprawować mandat posła na Sejm RP. Pierwszy kwartał mojej działalności poselskiej to czas bardzo wielu spotkań z samorządowcami z powiatów, miast i gmin północnej Wielkopolski. Od samego początku przystąpiłem do realizacji moich zapowiedzi wyborczych, odnoszących się do tego, że wciąż będę aktywny w regionie. Jeszcze jako radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego uważałem, że politycy powinni być w bliskich relacjach ze środowiskiem, z którego się wywodzą. Wszyscy przecież znamy sytuacje, kiedy po wyborach, nagle politycy zapominają o swoich wyborcach, co uważam za wyraz arogancji politycznej.

Jako samorządowiec znam problemy lokalnych społeczności, dlatego już jako poseł odbywam wiele spotkań, aby szukać dobrych rozwiązań. Cieszę się, że pomimo różnych barw politycznych, potrafimy w wielu ważnych sprawach znaleźć porozumienie. Tylko w ciągu tego niedługiego czasu wiele razy odwiedzałem miasta i wsie powiatu pilskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, chodzieskiego, ale także gminy w południowej części naszego okręgu.

Bywam na sesjach, ostatnio podczas obrad Rady Miasta Piły omówiłem zasady reformy oświaty, zapewniłem także o mojej otwartości i gotowości współpracy dla naszych mieszkańców. Na sesji Rady Miasta i Gminy Wysoka przedstawiłem najważniejsze projekty PiS, m.in. Program 500+. Dyskutowaliśmy również o koniecznej modernizacji drogi wojewódzkiej nr 190. Radni oraz sołtysi postulowali o zmiany np. prawa budowlanego czy regulacji dotyczących wiatraków.

Spotykam się także z burmistrzami i wójtami oraz mieszkańcami. Ostatnio chociażby w gminie Wyrzysk rozmawialiśmy o potrzebach zwykłych ludzi. Podczas każdego dyżuru poselskiego przyjmuję pilan oraz mieszkańców z regionu.

Jeśli tylko pozwala mi czas, bywam na rożnych uroczystościach. W minionym tygodniu miałem przyjemność brać udział w Gali Lider Sukcesu Powiatu Pilskiego. Wśród laureatów znaleźli się społecznicy, ludzie kultury i sportu oraz przedsiębiorcy. Gratulując wszystkim wyróżnionym, wyraziłem nadzieję, że również w parlamencie współpracować będziemy wspólnie i ponad podziałami na rzecz rozwoju naszego regionu. Byłem także na spotkaniu noworocznym w Łobżenicy, gdzie gratulowałem zasłużonym w różnych sferach mieszkańcom, którzy wyróżniają się swoją działalnością.

Prowadzę regularne rozmowy także z przedsiębiorcami, spółdzielcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Dobra zmiana, o której często mówię, to także nowa jakość w polityce. Chcemy zasypywać podziały i budować porozumienie. Na tym gruncie podejmuję rozmaite interwencje w sprawach dotyczących zwykłych mieszkańców.

Nasze państwo w wielu sferach wymaga całkowitej odnowy i odbiurokratyzowania. Wszyscy zderzamy się z przeszkodami, które bardzo trudno pokonać. One powstały, bo przez wiele lat nic albo bardzo niewiele robiono w tym kierunku, aby Polska była prawdziwie przyjazna obywatelowi.

Marcin Porzucek
poseł na Sejm RP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *