Blues na skrzyżowaniu, czyli EASY RIDER dał czadu w Pile

Choć dawno przekroczyli „dwudziestkę”, ale nadal są pełni wigoru i dają „czadu” podczas swoich koncertów. Nie inaczej było w czasie występu w Pile, 4 sierpnia 2018 roku, w ramach „Muzycznego Aperitifu”. Tym razem koncert odbył się nie przy samych fontannach, lecz na scenie pozostawionej po pilskim KORSO, w sąsiedztwie jednego z centralnych pilskich skrzyżowań.

Pomimo, iż blues nie należy do tak zwanej muzyki popularnej, dobrze podany potrafi przyciągnąć dużo więcej niż kilkunastu fanów. Doskwierający upał, ani pojawiające się kąśliwe owady nie przeszkodziły pilanom wziąć udział w muzycznym wydarzeniu, którego sprawcą był kultowy zespół EASY RIDER.

Starsi panowie pokazali, że nadal są w formie. Tak dali „czadu”, że niektórym widzom nogi same rwały się do tańca, a dwie pary podrygiwały prawie przy każdym utworze. Swobodny jeździec udowodnił, że blues może być także muzyką taneczną.

***

Easy Rider – polski zespół blues-rockowy założony w kwietniu 1980 roku we Wrocławiu.

W roku 1988 zespół nagrał pierwszą swoją płytę Ridin’ Easy. Druga płyta Travellin’ Band została nagrana w marcu 1992 roku.

W 2006 roku firma Muzant wydała reedycję pierwszego albumu wzbogaconą materiałem z koncertu w Teatrze STU. Płyta została wydana w niskim nakładzie, ale z odświeżonym dźwiękiem (przez studio Polskich Nagrań) i bogatą książeczką. Dostępna jest głównie na aukcjach internetowych. W 2008 roku miała swoją premierę płyta koncertowa „Live in Myszków”. Krążek zawiera standardy muzyki bluesowej w wykonaniu tego legendarnego tria. Zespół ponadto wiele koncertuje, nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, Irlandii, Litwie.

Źródło: Wikipedia
Więcej zdjęć z koncertu: https://www.facebook.com/pg/tetnoregionu/photos/?tab=album&album_id=2202329106474826

mm

blues_na_skrzyzowaniu00

blues_na_skrzyzowaniu19 blues_na_skrzyzowaniu01 blues_na_skrzyzowaniu02 blues_na_skrzyzowaniu03 blues_na_skrzyzowaniu04 blues_na_skrzyzowaniu05 blues_na_skrzyzowaniu06 blues_na_skrzyzowaniu07 blues_na_skrzyzowaniu08 blues_na_skrzyzowaniu09 blues_na_skrzyzowaniu10 blues_na_skrzyzowaniu11 blues_na_skrzyzowaniu12 blues_na_skrzyzowaniu13 blues_na_skrzyzowaniu14 blues_na_skrzyzowaniu15 blues_na_skrzyzowaniu16 blues_na_skrzyzowaniu17 blues_na_skrzyzowaniu18