Bo policja jest fajna! Policjanci z Wałcza zaprosili najmłodszych mieszkańców na świętowanie Dnia Dziecka

31 maja prawie 500 najmłodszych mieszkańców powiatu waleckiego odpowiedziało na zaproszenie policjantów na wspólne świętowanie z okazji Dnia Dziecka. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Wszyscy świetnie się bawili.

To było drugie wspólne świętowanie Dnia Dziecka na terenie wałeckiej komendy. Jednak w tym roku frekwencja dzieci była mile zaskakująca. Wchodzących na teren jednostki małych gości witał pluszowy żubrzyk Sierżant Bródka, a następnie życzenia  złożył podinsp. Artur Grenda Komendant Powiatowy Policji w Wałczu.

Dzieci częstowały się watą cukrową, popcornem, goframi i pączkami. Ten dobry poczęstunek szykowały dla dzieci zaprzyjaźnione z policjantami Panie seniorki i wolontariusze z Dziennego Domu Pomocy i Stowarzyszenia KOT oraz IDEA i Klubu seniora. Dla spragnionych były soczki i woda mineralna. Dzieci miały mnóstwo atrakcji, a to za sprawą dobrych  ludzi, którzy przyłączyli się do uatrakcyjnienia święta najmłodszych.

Oprócz sprzętu policyjnego, wojskowego, strażackiego i pokazu posłuszeństwa psa służbowego, była „musztra wojskowa”, nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zachowania na wodzie, spotkanie z leśnikiem, Przy każdym stoisku dzieci częstowały się słodyczami, odbierały nagrody i dyplomy za udział w różnych konkurencjach sportowych. Każde stoisko odwiedzane było przez maluchy po kilka razy, a to za sprawą ciekawych nagród rzeczowych.

Do wspólnej inicjatywy przyłączyła się także Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wałczu, 100 Batalion Łączności w Wałczu, Żandarmeria Wojskowa, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna, Nadleśnictwo Wałcz, WOPR Wałcz, Moto Korona Wałcz, OWES Wałcz, studenci ANS oraz NSZZ Policjantów. Wspaniałym podziękowaniem były kolorowe od farbek pomalowane, roześmiane buzie miłe i szczere słowa od dzieci skierowane do mundurowych.

KPP Wałcz

bo_policja_jest

bo_policja_jest_02 bo_policja_jest_03 bo_policja_jest_04 bo_policja_jest_05 bo_policja_jest_06 bo_policja_jest_07 bo_policja_jest_08 bo_policja_jest_09 bo_policja_jest_10 bo_policja_jest_11 bo_policja_jest_12 bo_policja_jest_13 bo_policja_jest_14 bo_policja_jest_15 bo_policja_jest_16 bo_policja_jest_17 bo_policja_jest_18 ccc