BOBOMowa animacja poklatkowa

bobomowa_animacja

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach działań społecznych i artystycznych pn. „Książka jest O.K!”. Tym razem wyjątkowy warsztat z animacji poklatkowej z Moniką i Adamem Świerżewskimi, autorami książki „Mmmm”.

Spotykamy się w czwartek, 21 lipca br.:

• Szydłowo, godz. 11.00, Centrum Upowszechniania Kultury

• Piła, godz. 17.00, przed Biblioteką (Filia nr 1),  ul. Ludowa 11

Inspirację do warsztatów stanowić będzie książka pt. „Mmmmm”, o BOBOMowym Miśku, kolorowym łasuchu i o jego pomysłowości, autorstwa Moniki i Adama Świerżewskich.

Tajniki animacji, ruchu, kina, strona po stronie, w prawo i w lewo, tam i z powrotem… poznamy na niniejszych warsztatach!

Autorzy malują właściwie plamami, będzie więc energetycznie, wspólnie potworzymy małe co – nie co… Zapraszamy do udziału  DZIECI, RODZICÓW, DZIADKÓW!  ZAPROŚCIE SWOICH SĄSIADÓW!

O książce:

Kartonowa książka o Miśku, któremu kończy się miód, więc wyrusza na jego poszukiwanie. Historię trzeba sobie jednak opowiedzieć samemu, bo nie ma w niej ani jednego słowa, oprócz tajemniczego, tytułowego „Mmmmm”. Książka do zabawy, do przeglądania tam i z powrotem do wymyślania i opowiadania własnej historii, niezależnie od wieku.

Honorowe wyróżnienie w konkursie „Polska Książka roku 2015 ‘ w kategorii „książka obrazkowa”.

O autorach:

Monika i Adam Świerżewscy – ukończyli Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Nie ograniczają się jednak do jednej formy działalności: Monika Świerżewska jest architektką wnętrz i ilustratorką, a Adam Świerżewski jest grafikiem i ilustratorem. Zadebiutowali jako autorzy scenografii teatralnej do przedstawienia ‘Brzydkie kaczątko’ w reżyserii Romualda Wicza-Pokojskiego, wystawionego w Teatrze Miniatura w Gdańsku.

Zaprasza:

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile. Współorganizatorzy: Gminne Centrum Kultury w Szydłowie. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy sprawują: Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski, Piotr Głowski – Prezydent Miasta Piły. Medialny: Fundacja ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”, Polska Sekcja IBBY oraz media lokalne i regionalne.

Info: PiMBP, tel. 67 351 – 79 03, email: informacja@biblioteka.pila.pl

red

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *