Boisko przy Komuny Paryskiej przetestowane!

Od początku grudnia mieszkańcy Osiedla Zamość w Pile mogą cieszyć się nowym miejscem do gry w piłkę nożną i koszykówkę. Mowa o boisku z ogrodzeniem przy ul. Komuny Paryskiej-Kapucyńskiej, które powstało w ramach Pilskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. 29 grudnia mimo chłodu dzieci, dorośli mogli przy sztucznym oświetleniu sprawdzić podczas trzech meczów, czy nowy obiekt sportowy, który powstał w tej części miasta, sprawuje się jak należy. Czy testy wypadły pomyślnie?

Powstanie boiska wielofunkcyjnego było inicjatywą mieszkańców, którzy złożyli wniosek do Budżetu Obywatelskiego, a następnie zagłosowali.

– To dla nas była ogromna radość, że udało się zebrać dużo głosów pod tą inwestycją.  Mogłam liczyć na dużą pomoc przy zbieraniu głosów takich osób jak Marlena Bakuła-Zdzierela, Hanna Urban, Andrzej Urban, Dariusz Kałabun. Dziękuje wszystkim mieszkańcom, bo to jest efekt naszej wspólnej pracy. Nasze marzenia zostały spełnione. Jestem dumna, że współpraca z PSM L-W w Pile, z Urzędem Miasta układa się bardzo pozytywnie, dzięki czemu w otoczeniu boiska są nowe chodniki i plac zabaw dla dzieci – mówiła Teresa Kasior, radna Miasta Piły. – Oficjalne otwarcie już miało miejsce, a dziś mamy pierwszy oficjalny turniej. Były to trzy mecze po 10 minut, chłopców, dziewcząt i dorosłych, którzy przetestowali nawierzchnię, z której są zadowoleni. To nie był turniej o miejsca. Wszyscy dostali takie same pamiątkowe pucharki. Był też pokaz taneczny dzieci ze Studia Tańca Beezone.

Choć aura była daleka od wymarzonej, imprezę można śmiało zaliczyć do udanych. Każdy z uczestników dostał małe pamiątkowe pucharki, które wręczył Piotr Głowski, Prezydent Piły i Lucjan Szutkowski, prezes PSM L-W w Pile.

Mieszkańcy są bardzo zadowoleni z nowej inwestycji i miejmy nadzieję, że będą również bardzo aktywne z boiska korzystać.

Sebastian Daukszewicz

boisko_przy_komuny00

boisko_przy_komuny34 boisko_przy_komuny01 boisko_przy_komuny02 boisko_przy_komuny03 boisko_przy_komuny04 boisko_przy_komuny05 boisko_przy_komuny06 boisko_przy_komuny07 boisko_przy_komuny08 boisko_przy_komuny09 boisko_przy_komuny10 boisko_przy_komuny11 boisko_przy_komuny12 boisko_przy_komuny13 boisko_przy_komuny14 boisko_przy_komuny15 boisko_przy_komuny16 boisko_przy_komuny17 boisko_przy_komuny18 boisko_przy_komuny19 boisko_przy_komuny20 boisko_przy_komuny21 boisko_przy_komuny22 boisko_przy_komuny23 boisko_przy_komuny24 boisko_przy_komuny25 boisko_przy_komuny26 boisko_przy_komuny27 boisko_przy_komuny28 boisko_przy_komuny29 boisko_przy_komuny30 boisko_przy_komuny31 boisko_przy_komuny32 boisko_przy_komuny33

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *