Bractwo Kurkowe w Wysokiej poniosło kolejną stratę!

Bractwo Kurkowe w Wysokiej kolejny raz poniosło niepowetowaną stratę. W wyniku nieszczęśliwego wypadku na jeziorze w Śmiardowie Krajeńskim śmierć poniósł Brat Grzegorz Heliński oraz Jego syn Karol.

W osobie zmarłego utraciliśmy nie tylko naszego Brata i serdecznego Przyjaciela, ale przede wszystkim wspaniałego Człowieka oraz kochającego Ojca i Męża. Miał 50 lat.

Grzegorz_Helinski_bractwo_kurkowe

Brat Grzegorz był jednym z 18 Braci reaktywujących w 2001 roku Bractwo Kurkowe w Wysokiej. Od samego początku był członkiem Zarządu Bractwa pełniącym funkcje komendanta, a później skarbnika – niezmiernie zaangażowanym w działalność Bractwa. Był znakomitym strzelcem. Zdobył niezliczoną ilość tytułów Króla, pierwszego bądź drugiego Rycerza oraz mnóstwo odznaczeń, m.in. „Za zasługi dla Bractwa”. Prowadził doskonale prosperujące indywidualne gospodarstwo rolne w Wysokiej Malej.

Pogrzeb śp. Brata Grzegorza Helińskiego oraz jego syna Karola odbędzie się w sobotę 31 maja br. O godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza Św. W intencji Zmarłego w kościele pw. N.M.P. Różańcowej w Wysokiej, po czym nastąpi wyprowadzenie zwłok i pochowek na cmentarzu parafialnym w Wysokiej.

Mirosław Mantaj
sekretarz Bractwa Kurkowego w Wysokiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *