Brązowy Medal Mistrzostw Świata dla Oliwii i Kacpra z Piły!

Dużą niespodzianką zakończyły się Mistrzostwa Świata w Tańcu Towarzyskim juniorów w stylu standard, które odbyły się w sobotę, 19 grudnia, w Rydze. Oliwia Drożdż i Kacper Czajka, jako reprezentanci Polski ze Szkoły Tańca UKS „ISKRA” przy MDK w Pile, w pięknym stylu wytańczyli brązowy medal pokonując 56 par tanecznych z 30 krajów.

O tytuły Mistrzów Świata rywalizowali mistrzowie i wicemistrzowie poszczególnych państw. Na parkiecie w Rydze Oliwia i Kacper rozpoczęli walkę o finał od 1/16. Aby wejść do finału, w którym spotkali się z dwiema parami z Rosji i po jednej z Włoch, Białorusi i Łotwy, musieli być lepsi od mistrzów 24 krajów.

W finale mistrzostw zatańczyli znakomicie, pokonując mistrzów Włoch, Łotwy i Białorusi. Zajęli trzecie miejsce zdobywając brązowe medale Mistrzostw Świata. Pierwsze i drugie miejsce zajęły pary z Rosji. Trzecie miejsce polskiej pary w Rydze uznano za dużą niespodziankę, bowiem od lat na podium Mistrzostw Świata nie było polskich tancerzy. Trenerami Oliwi i Kacpra są Eliza Sabik  i Artur Dąbrowski.

Z.S.

brazowy_medal_dla_oliwii01

brazowy_medal_dla_oliwii02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *